ComarchAltum w klubie piłkarskim SG Dynamo Dresden

Założony w 1953 roku niemiecki klub piłkarski korzysta z rozwiązania bazującego na oprogramowaniu firmy Comarch, m.in. w zakresie obsługi procesów związanych ze sprzedażą artykułów dla kibiców.

System uruchomiono wraz z otwarciem nowej placówki o powierzchni niemal 300 mkw. W ofercie sklepu znajduje się ponad 300 pozycji - m.in. stroje piłkarskie i akcesoria klubowe. Oprogramowanie ComarchAltum wspiera sprzedaż bezpośrednią i internetową. Obejmuje również procesy związane z raportowaniem, finansami, zapasami i logistyką. Warto dodać, że klub SG Dynamo Dresden korzysta z systemu utrzymywanego w centrum danych Comarch Data Center. Punkty sprzedaży wyposażone zostały jednak w niezależną bazę danych, która w razie potrzeby działa w trybie offline. Na bazie funkcjonalności oprogramowania firmy Comarch planowane jest m.in. uruchomienie nowych kanałów sprzedażowych. Jednym z nich ma być serwis aukcyjny eBay. (pw)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200