Comarch z certyfikatem innowacyjności Sieci Naukowej MSN i PAN

Podczas gali w Polskiej Akademii Nauk firma Comarch została uhonorowana I miejscem wśród najbardziej innowacyjnych firm w sektorze teleinformatycznym w 2010 roku i certyfikatem innowacyjności Sieci Naukowej MSN i Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. Firma została oceniona pod względem innowacyjności rynkowej, procesowej, nakładów na innowacyjność i patentów.

Firma Comarch co roku wydaje znaczące sumy na prace badawczo-rozwojowe. W zeszłym roku było to ponad 103 mln złotych. Firma aktywnie współpracuje z ośrodkami naukowymi przy realizacji projektów badawczo-rozwojowych i prowadzi program Comarch Innovation Lab stworzony we współpracy z uczelniami w Polsce i za granicą, adresowany do studentów informatyki i telekomunikacji oraz do pracowników naukowych. Obejmuje on realizację projektów z zakresu telemedycyny, informatyki oraz telekomunikacji, a jego celem jest połączenie możliwości pracy w Comarch ze studiowaniem. Program ma za zadanie uatrakcyjnić tok studiów oraz dać studentom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce. Studenci w ramach Comarch Innovation Lab mogę realizować prace magisterskie lub inżynierske, które są zobowiązani do wykonania w czasie studiów. Za wykonywanie projektów w ramach programu otrzymają wynagrodzenie. Najlepsze prace po pozytywnej ocenie przez menadżerów będą mogły być włączone w komercyjne produkty. Obecnie Comarch Innovation Lab działa w trzech miejscach na świecie - Innsbrucku, Krakowie i Wrocławiu.

Zobacz również:

  • Firma opracowująca chipy naśladujące pracę mózgu, pozyskała 25 mln USD finansowania
  • Microsoft rozszerza program bug bounty
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200