Comarch: szykujemy następcę CDN XL

W projekt o kodowej nazwie B2 zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób w Krakowie, Wrocławiu i Dreźnie.

W projekt o kodowej nazwie B2 zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób w Krakowie, Wrocławiu i Dreźnie.

Roczny koszt projektu to kilka milionów złotych. Oprogramowanie ma być gotowe za 2-3 lata. ''Podjęcie prac nad nowym systemem ERP to dla nas decyzja strategiczna. Za 5-10 lat nasze dwa obecnie najlepiej sprzedające się produkty - CDN XL i CDN Optima - mogą wejść w fazę spadku sprzedaży. Tak już dzieje się z oprogramowaniem CDN Klasyka, pracującym w systemie DOS. Do tego czasu chcemy mieć w ofercie nowy system. Dodatkowo B2 - dzięki nowej konstrukcji - ma nam pomóc w przygotowywaniu wersji na rynki zagraniczne'' - mówi Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarch odpowiedzialny za sektor ERP.

Comarch: szykujemy następcę CDN XL

Zbigniew Rymarczyk, wiceprezes Comarch odpowiedzialny za sektor ERP

Decyzję o budowie nowego systemu ERP podjęto przed kilkoma miesiącami. Na razie powstaje on w technologii .Net i na bazie SQL Server 2005. Po opracowaniu prototypu, który ma być gotowy w ciągu kilku miesięcy, podjęta zostanie ostateczna decyzja o wyborze docelowej technologii. "Zależy nam bardziej na usprawnieniu sposobu pracy z systemem i jego funkcjonowania, niż na dodawaniu nowych funkcjonalności. Zamierzamy przeprowadzić testy efektywności pracy użytkownika z przygotowywanym interfejsem B2" - wyjaśnia Zbigniew Rymarczyk. "System B2 składać się będzie z komponentów, np. związanych z fakturowaniem, z których każdy będzie można niezależnie zlokalizować na potrzeby klientów z danego rynku" - dodaje. W przygotowaniu lokalnych wersji pomóc mają programistom Comarchu doświadczenia zdobyte podczas wdrożeń CDN XL. System ten został już przetłumaczony na języki: angielski, niemiecki, słowacki i ukraiński. Firma rozpoczęła pierwsze wdrożenie w Niemczech. Podpisano również umowę na sprzedaż CDN XL na Ukrainie. Comarch ma też partnera na Słowacji - GT System - i spodziewa się kontraktów na tym rynku jeszcze w tym roku.

54 mln zł przychodów ze sprzedaży systemów ERP uzyskał Comarch w 2005 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200