Comarch przejmuje spółkę z systemami lojalnościowymi na lotniskach w USA

Comarch objął 42,5% udziałów amerykańskiej spółki Thanks Again LLC wyspecjalizowanej w rozwiązaniach lojalnościowych i systemach CRM. Wartość transakcji wyniosła 8 mln dolarów.

Umowa objęcia 4.250 000 udziałów spółki Thanks Again LLC przez należącą do grupy kapitałowej Comarch spółkę Comarch Pointshub Inc. została podpisana 17 lipca 2015 roku. Spółka Thanks Again jest operatorem platform lojalnościowych na całym kontynencie Ameryki Północnej, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Wartość transakcji wyniosła 8 mln dolarów, a finansowanie przejęcia odbyło się przy pomocy środków własnych Comarch. Przedstawiciele Comarch wejdą do władz spółki na poziomie nadzorczym oraz operacyjnym. Znaczna część z zainwestowanych środków zostanie przeznaczona na rozbudowę sieci sprzedaży w USA i Kanadzie oraz na zakup usług informatycznych od Comarch S.A.

Marcin Warwas, wiceprezes Comarch S.A. i wiceprezes Comarch PointsHub Inc. komentuje akwizycję spółki Thanks Again:

Obecnie w obszarze systemów lojalnościowych i CRM pracujemy z ponad 50 bardzo dużymi klientami na całym świecie: od Kanady, USA, poprzez Amerykę Południową, całą Europę, Rosję, kraje Zatoki Perskiej po Azję Południową–Wschodnią. Jest to bardzo perspektywiczny obszar rynku, wielkość jednego typowego kontraktu wynosi od 10 mln po kilkadziesiąt milionów PLN. Widać że nasze produkty i usługi są chętnie kupowane na całym świecie. Inwestycja w Thanks Again pozwoli nam znacząco przyśpieszyć tempo sprzedaży w USA i Kanadzie, a docelowo także w innych częściach świata. Celem naszych działań jest także zbudowanie dodatkowej wartości dla akcjonariuszy Comarch SA. Będzie to możliwe dzięki połączeniu naszych produktów i usług oferowanych w różnych modelach usługowych z bazą klientów Thanks Again (między innymi kilkadziesiąt lotnisk w USA) oraz innowacyjnością programu lojalnościowego którego operatorem jest Thanks Again. Innowacyjność ta wynika między innymi z możliwości integracji z wszystkimi największymi systemami kart kredytowych działającymi w USA.

Comarch nie wyklucza kolejnych akwizycji w najbliższym czasie. W ostatnich latach w skład grupy kapitałowej Comarch weszły m.in. niemiecki producent oprogramowania SoftM Software und Beratung AG z siedzibą w Monachium, medyczna spółka z Polski ESAPROJEKT, szwajcarski podmiot A-MEA Informatik AG.


TOP 200