Comarch odświeża system ERP dla małych i średnich firm

Nowa odsłona systemu Comarch OPT!MA to niemal 300 rozszerzeń funkcjonalnych. Szczególny nacisk położony został na rozwój obszaru CRM, funkcji wspierających działalność sprzedażową w Internecie oraz usprawnień wydajnościowych.

Z oficjalnych informacji wynika, że system Comarch OPT!MA w wersji 2012 zawiera 267 nowych funkcjonalności i rozszerzeń funkcjonalnych. Na nowe funkcje w obszarze CRM składa się m.in. wprowadzenie narzędzi pozwalających na seryjną wysyłkę faktur i mechanizmów usprawniających proces ofertowania. W ramach oprogramowania Comarch OPT!MA 2012 pogłębiono również integrację z rozwijanymi przez firmę Comarch narzędziami e-commerce - platformą iMall24 oraz sklepem internetowym iSklep24. "Z nowych funkcji Comarch iSklep24 warto wymienić wielowalutowość, tak ważną w kontekście coraz częstszego wychodzenia małych i średnich firm poza granice Polski i UE oraz możliwość prowadzenia kliku sklepów internetowych na jednej bazie Comarch OPT!MA 2012"- mówi Kamil Góral, dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu Sektora ERP firmy Comarch. Zdaniem przedstawicieli krakowskiej spółki platforma handlowa iMall24 będzie stawać się coraz poważniejszym konkurentem dla internetowych serwisów handlowych i aukcyjnych - na czele z portalem Allegro. Dodatkowo przedstawiciele Comarchu podkreślają, że w ramach serwisu iMall24 użytkownicy oprogramowania Comarch OPT!MA 2012 mogą prowadzić działalność handlową za darmo. Jednocześnie przedstawiciele krakowskiego producenta podkreślają, że coraz bardziej popularny staje się model dostarczania oprogramowania Comarch OPT!MA w formie usługi. Obecnie taki model odpowiada za ok. 13 proc. całkowitej sprzedaży tego rozwiązania.

Z oficjalnych informacji wynika, że optymalizacje wprowadzone w systemie Comarch OPT!MA 2012 pozwoliły na zwiększenie wydajności oprogramowania nawet o 30 proc. Dodatkowy wzrost wydajności ma być możliwy także dzięki zastosowaniu wprowadzonego na rynek w październiku modułu analitycznego bazującego na technologii in-memory. Według przedstawicieli firmy Comarch w ciągu pierwszego miesiąca od rozpoczęcia sprzedaży oprogramowania Comarch OPT!MA Analizy Business Intelligence sprzedano ponad 600 licencji. Wedle zapowiedzi kolejna wersja oprogramowania analitycznego ma zawierać dodatkowe raporty i analizy dotyczące m.in. obszarów księgowości oraz kadr i płac. Zmiany objęły także interfejs oprogramowania. Producent zapewnia również pełne dostosowanie systemu Comarch OPT!MA 2012 do zmian w przepisach podatkowych. Wedle zapowiedzi system został przygotowany m.in. na planowane zmiany dotyczące podniesienia składki na ubezpieczenie rentowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200