ComNet WARSAW '95 - wystawcy

Przedstawiamy kolejne firmy, które w dniach 20-22 czerwca br. wezmą udział w I Międzynarodowej Konferencji oraz Wystawie Techniki Telekomunikacyjnej i Sieciowej - ComNet WARSAW '95.

Przedstawiamy kolejne firmy, które w dniach 20-22 czerwca br. wezmą udział w I Międzynarodowej Konferencji oraz Wystawie Techniki Telekomunikacyjnej i Sieciowej - ComNet WARSAW '95.

Motorola

W warszawskim ComNecie weźmie udział Dział Telefonii Komórkowej Motoroli w Warszawie. Motorola jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń łączności bezprzewodowej, a szczególnie znane są jej telefony komórkowe. W Polsce używane są aparaty komórkowe Motoroli, pagery, przenośne i ręczne radiostacje oraz inny sprzęt telekomunikacyjny. Firma ma znaczny udział w dostarczaniu systemów telefonii komórkowej GSM na obszarach pozbawionych łączności komórkowej (np. w krajach Azji) oraz w unowocześnianiu istniejących systemów. Produkuje także urządzenia do budowy infrastruktury telekomunikacyjnej.

Motorola działa od 1928 r., obecnie w ponad 70 krajach i zatrudnia ok. 120 tys. pracowników. W ub.r. sprzedaż Motoroli wzrosła o 31% w porównaniu do 1993 r., na liście Fortune'100 największych korporacji zajmuje 6 miejsce.

Na pytania Computerworld odpowiedział Paweł Brukszo, dyrektor ds. sprzedaży z działu telefonii komórkowej Motoroli w Warszawie.

1. Podczas wystawy zaprezentujemy najnowsze telefony z serii FLARE. W związku z zapowiadanym uruchomieniem systemu telefonii komórkowej GSM będą one w sprzedaży także w Polsce. Telefony FLARE reprezentują nową koncepcję stylu, koloru i funkcjonalności, umożliwiając łączenie ludzi ze sobą, gdziekolwiek by się znajdowali. Łącznie do wyboru przez kupującego jest 55 różnych modeli.

2. Cieszymy się, że również nasza konkurencja będzie w pełni reprezentowana na wystawie. Jest to pierwsza impreza tej rangi w Polsce. Motorola, jako największy na świecie producent telefonów komórkowych, chce pokazać dotychczasowym, a także przyszłym klientom to, co mamy najlepszego. Do czasu wystawy można się było zapoznać z ofertą Motoroli prezentowaną na łamach prasy.

Prokom

Holding Prokom stanowi grupę trzech przedsiębiorstw - Prokom International (wykonawstwo systemów "pod klucz", wdrażanie i integracja systemów, usługi), Prokom Software System (rozwój oprogramowania i jego wsparcie, kursy oraz szkolenia), Prokom Computer System (instalacje strukturalne, dostawa i uruchamianie sprzętu, oprogramowanie systemowe, telekomunikacja oraz sieci rozległe, serwis sprzętu komputerowego i peryferiów). Prokom ma autoryzacje AT&T, Mod-Tap, 3Com, CrossCom, Motorola, Lannet. Rozwija własne oprogramowanie dla przedsiębiorstw, banków oraz ubezpieczeń. Z ważniejszych wdrożeń można wymienić TP S.A., Rafinerię Gdańską, Ruch, KGHM Polską Miedź czy nadwiślańską Spółkę Węglową.

W skład stoiska "Internet" obsługiwanego na ComNet WARSAW '95 przez firmę Prokom wejdą serwery i stacje robocze Compaqa, oprogramowanie do korzystania z usług internetowych Novella (np. LANWork Place) oraz przyłącze do Internetu wykonane przez NASK.

Na pytania Computerworld odpowiedział Marian Pijarski, dyrektor warszawskiego oddziału Prokom.

1. W tegorocznej wystawie ComNet bierzemy udział wspólnie z firmą Compaq, Novell oraz Naukowo-Akademicką Siecią Komputerową. Biorąc pod uwagę tematykę wystawy, jaką jest komunikacja w szerokim tego słowa znaczeniu, nasze produkty (tzn. oprogramowanie) są trudne do pokazania i znacznie mniej widowiskowe niż pokazanie wielorakich możliwości wykorzystania Internetu. Nasz udział w ComNet ma jednak bardzo racjonalne uzasadnienie: dzięki doskonałej telekomunikacji nasze oprogramowanie staje się doskonałym narzędziem dla kadry zarządzającej, która w skali kraju i w realnym czasie może podejmować decyzje.

2. Oczekujemy, że ComNet będzie miał korzystny wpływ na obraz Prokomu; chcemy również, aby dostrzeżono silny związek telekomunikacji z naszą firmą i naszymi produktami takimi jak Insurer, Probank, Promak oraz Zintegrowany System Informatyczny. Telekomunikacja właśnie w połączeniu z doświadczeniem naszej kadry inżynierskiej umożliwia tworzenie sieci lokalnych i rozległych, w ramach których systemy informatyczne Prokomu pozwalają na zarządzanie dużymi organizmami gospodarczymi.

UNI-Net

UNI-Net jest, wspólnie z TP S.A., operatorem ogólnopolskiej sieci trankingowej, Radio-Net. Głównymi udziałowcami UNI-Net są Motorola i RP Telekom. Sieć Radio-Net może zapewnić usługi dla 12 tys. użytkowników i działa w dwudziestu dużych miastach Polski (wraz z okolicami), na terenie zamieszkałym przez 45% ludności kraju.

Sieć Radio-Net pracuje zgodnie z międzynarodowym standardem trankingowym MPT1327/1343 i wykorzystuje zasadę automatycznego rozdziału wspólnej puli kanałów radiowych dla potrzeb dużej liczby użytkowników. Jest przeznaczona dla firm i organizacji potrzebujących skutecznych oraz tanich systemów zapewniających łączność między pracownikami. System może być dopasowany do indywidualnych wymagań klienta, jako dodatkowe usługi oferowany jest dostęp do publicznej sieci telefonicznej, przekazywanie informacji statusowych, połączenia do przekazu danych, połączenia priorytetowe i alarmowe.

Oferowany przez UNI-Net system łączności trankingowej jest rozwiązaniem szczególnie przydatnym dla służb komunalnych, firm transportowych i kurierskich, agencji ochrony i wszystkich przedsiębiorstw, których filie działają w rozproszeniu na obszarze miasta.

Na pytania Computerworld odpowiada Hanoch Dombek, dyrektor i członek zarządu UNI-Net:

1. ComNet będzie dla nas dobrą okazją do zaprezentowania związków UNI-Netu z Motorolą, która od niedawna jest naszym udziałowcem. Współpracujemy z Międzynarodowym Działem Usług Sieciowych tej firmy. Nasza współpraca dowodzi, że Polska została uznana za rynek atrakcyjny dla sieci trankingowych, działających z powodzeniem w wielu wysoko rozwiniętych krajach. Na wystawie oprócz standardowych propozycji zastosowania systemu Radio-Net w komunikacji dyspozytorskiej, pokażemy także rozwiązania dotyczące transmisji danych w systemie trankingowym z wykorzystaniem radiotelefonów Motoroli.

2. Rozwój UNI-Netu dowodzi, że łączność trankingowa ma w naszym kraju dużą przyszłość i spodziewamy się, że ComNet przyczyni się do popularyzacji tej formy komunikowania się. Będziemy mieli możliwość zaprezentowania naszych rozwiązań telekomunikacyjnych w dziedzinie dyspozytorskich sieci radiotelefonicznych dla firm, których skuteczność i efektywność zależy od niezawodnej łączności. Chcemy przekonać - na podstawie doświadczeń innych krajów - że zwrot nakładów przeznaczonych na korzystanie z publicznej sieci trankingowej następuje bardzo szybko.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200