ComNet WARSAW '95 - wystawcy

W dniach 20-22 czerwca br. odbędzie się w Warszawie I Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Techniki Telekomunikacyjnej i Sieciowej - ComNet WARSAW '95.

W dniach 20-22 czerwca br. odbędzie się w Warszawie I Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Techniki Telekomunikacyjnej i Sieciowej - ComNet WARSAW '95. Udział w Wystawie zapowiedziały największe polskie i zagraniczne firmy telekomunikacyjne. Niektóre z nich będziemy przedstawiali na łamach CW:

Alcatel Business Systems Polska

Jednym z największych na świecie koncernów działających m.in. w dziedzinie telekomunikacji jest Alcatel Alsthom. Działa on na wszystkich kontynentach i zatrudnia ponad 200 tys. pracowników. Główną siedzibą Alcatela jest Paryż. W Polsce jest reprezentowany przez Alcatel Polska S.A. oraz uczestnika wystawy ComNet WARSAW '95 - Alcatel Business Systems Polska, który dostarcza kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne. Alcatel Business Group, którego częścią jest polski oddział, generuje na świecie 20% całego obrotu koncernu Alcatel.

Istotą działalności Alcatel Business Systems Poland jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych. Specjaliści z tej firmy opracowują indywidualne koncepcje funkcjonalne i integrują nowoczesne technologie z istniejącymi rowiązaniami. Pierwsze instalacje firma wykonała w 1989 r. Obecnie w Alcatel Business Systems Poland zatrudnionych jest 70 pracowników w oddziałach w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

Od ubiegłego roku Alcatel Business Systems Poland prowadzi działalność handlową i serwisową w dziedzinie transmisji danych. Produkty Alcatel obejmujące całość technologii i sprzętu do budowy sieci komputerowych oraz teletransmisyjnych (multipleksery, routery, gateway'e) oferowane są przez Dział Transmisji Danych Alcatel Business Systems Polska. W ofercie tego działu jest sprzęt do okablowania (ACS) elementy budowy i łączenia sieci lokalnych (Synoptics, Cisco, Telebit, Newbridge), aż do połączeń lokalnych i elementów struktur sieci MAN oraz WAN (Cisco, Adn, Newbridge).

Na pytania Computerworld odpowiedział Sławomir Dudziński, dyrektor Działu Transmisji Danych Alcatel Business Systems Polska:

1. Hasło naszej ekspozycji na ComNet brzmi "Switching makes your net WORK". Przedstawimy całą rodzinę przełączników, przeznaczonych dla sieci różnej wielkości - od lokalnych poprzez osiedlowe, miejskie - aż do rozległych, krajowych i międzynarodowych. Sieć zbudowana na naszym stoisku będzie symulacją ATM-owskiej sieci rozległej. Na wystawie będziemy prezentować oprogramowanie dla sieci ATM, a także pokażemy wideokonferencję w takiej sieci.

2. Sądzę że ComNet będzie dobrą okazją do promocji rodziny przełączników, które są w ofercie naszej firmy. Na szczególną uwagę zasługują przełączniki 1100 HSS będące produktem Alcatel Data Network - joint venture Alcatela i firmy , a także produkty amerykańskiej firmy Xylan, należącej do koncernu Alcatel. Oprócz nowości chcemy promować aplikacje pracujące już w sieci ATM. Gościom ComNet chciałbym za pośrednictwem naszej ekspozycji raz jeszcze przekazać, że jesteśmy integratorem zdolnym do obsługi projektów dla sieci dowolnej wielkości.

Intertrading Systems Technology

Założona w 1989 r. przez Arthura Burdascha spółka joint venture Intertrading Systems Technology Co. Ltd. jest jedną z największych firm komputerowych działających na obszarze północno-zachodniej Polski. Oddziały firmy działają w Warszawie, Gdańsku, Zielonej Górze, Poznaniu i Krakowie, planuje się ich uruchomienie także w innych miastach.

Jednym z najważniejszych kierunków działania firmy jest projektowanie i budowa sieci komputerowych. Intertrading specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klientów, od analizy potrzeb przez doradztwo aż po realizację projektu wraz z dostawą sprzętu oraz pełnym serwisem. Zasadą przyjętą przez firmę jest wszechstronne sprawdzanie wszystkich elementów sieci przed jej zainstalowaniem. W nagłych wypadkach klienci mogą korzystać z opcji "hot line", gwarantującego usługi serwisowe najpóźniej w ciągu 4 godz.

Intertrading Systems Technology jest wykonawcą dla kilkudziesięciu placówek Pomorskiego Banku Kredytowego i Banku Gospodarki Żywnościowej. Firma jest dystrybutorem sprzętu komputerowego AST i OKI, a także autoryzowanym partnerem 3Com, Alcatel, Madge.

Na pytania Computerworld odpowiedział Arthur Burdasch, CEO Intertrading Systems Technology.

1. W ostatnim czasie zauważamy zdecydowanie zwiększone zainteresowanie klientów sieciami Token Ring. Są one coraz popularniejsze w Polsce dzięki temu, że ich cena zbliża się do poziomu cen Ethernetu. Jako że sieć Token Ring jest dwa razy wydajniejsza i ryzyko kolizji jest w niej znacznie mniejsze, jej instalacja coraz bardziej się opłaca. Intertrading przygotowuje kilka dużych projektów instalacji sieci Token Ring i chcemy zaprezentować się od tej strony na wystawie ComNet.

2. Moja firma spodziewa się, że dzięki naszej obecności na ComNet jeszcze więcej firm będzie postrzegać Intertrading jako integratora sieci komputerowych. Dla naszych klientów jest ważne, że nie tylko sprzedajemy sprzęt, ale i instalujemy go, a także ponosimy pełną odpowiedzialność za serwis oraz pomoc techniczną.


TOP 200