ComArch tworzy dział R&D w Warszawie

Według nieoficjalnych informacji już w najbliższych tygodniach krakowski ComArch otworzy nowe centrum rozwoju oprogramowania. Powstanie ono w Warszawie. Projekt jest na obecnym etapie objęty ścisłą tajemnicą. Prawdopodobnie chodzi o zatrudnienie kilkunastu osób, które zajęłyby się projektowaniem nowych narzędzi programistycznych, tworzonych niezależnie od krakowskiej komórki ds. rozwoju nowych produktów.

Wśród nowo zatrudnionych specjalistów pracę znajdzie co najmniej część czteroosobowego zespołu mistrzów świata w programowaniu zespołowym w 2003 r. z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zarówno jego przedstawiciele, jak i zarząd ComArchu odmawiają na razie komentarzy na ten temat.

Z nieoficjalnych źródeł wynika jednak, że studenci już od kilku miesięcy prowadzą negocjacje dotyczące finansowania przez krakowską spółkę projektu budowy systemu umożliwiającego automatyczne "wygładzanie" kodu produkcyjnego aplikacji. Gdyby zakończyły się sukcesem, oznaczałoby to, że ComArch zostawił w polu innych konkurentów planujących zatrudnienie członków zespołu Orłów Warszawy, w tym Prokom Software, polski oddział SAS Institute i kilka innych spółek informatycznych, które zwróciły uwagę na sukces studentów.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Cisco opracowało chmurową platformę do monitorowania biznesowych aplikacji i usług

Według nieoficjalnych informacji, ComArch jako jedyny zaprezentował konkretną wizję wykorzystania dotychczasowych osiągnięć Orłów Warszawy. Zdecydował, że będą oni realizować nowatorskie projekty związane z działalnością krakowskiej firmy. Kierownictwo ComArchu ma akademickie korzenie, co z kolei ułatwiło znalezienie wspólnego języka.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200