ComArch połączył się z CDN

ComArch wchłonął firmę CDN, nad którą pełną kontrolę przejął w październiku 2003 r.

ComArch wchłonął firmę CDN, nad którą pełną kontrolę przejął w październiku 2003 r.

Trzy lata wcześniej krakowski producent oprogramowania zapłacił 12 mln zł za 60% akcji CDN. Firma ta przejęła wkrótce potem sprzedaż systemu ERP u - Egeria. CDN ma także własne produkty - CDN Optima i CDN Klasyka dla małych i średnich firm oraz CDN XL dla dużych przedsiębiorstw. Z rozwiązań CDN korzysta ponad 40 tys. firm w Polsce, a - według IDC - udział firmy w nowo podpisanych umowach na dostawę systemów ERP w Polsce wynosi 16%.

Po zakończeniu fuzji, CDN staje się osobno działającym sektorem w ramach struktury ComArchu, oferującym rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP). Z firmą będzie współpracować ponad 650 autoryzowanych partnerów CDN. Krakowska spółka przejmie także produkcję i sprzedaż rozwiązań marki CDN. Jak zapewniają przedstawiciele ComArchu, polityka produktowa zostanie utrzymana, a nowe wersje systemów będą regularnie trafiały na rynek.

"Połączenie z ComArchem jest ukoronowaniem procesu, który rozpoczął się cztery lata temu. Celem fuzji jest budowanie większej i lepiej zarządzanej firmy, z większym potencjałem intelektualnym i siłą rynkową" - mówi Zbigniew Rymarczyk, były prezes CDN, a obecnie członek zarządu ComArch. "Sprzedaż naszego oprogramowania pod marką CDN rośnie o 50% w skali roku i odznacza się wysoką rentownością. Chcemy, aby dzięki ComArchowi systemy CDN stały się pierwszymi polskimi systemami ERP, które trafią na rynek międzynarodowy. Prowadzimy już prace nad eksportową wersją systemu CDN" - dodaje. W 2003 r. przychody CDN ze sprzedaży systemów do zarządzania przedsiębiorstwem wyniosły 26 mln zł (wzrost o 30%).

Równocześnie - w ramach procesu konsolidacji w Grupie ComArch - nastąpiło przejęcie ComArch Kraków przez ComArch.


TOP 200