ComArch: obligacje dla wzmocnienia pozycji rynkowej

ComArch SA ma w planach emisję obligacji zamiennych na akcje spółki o wartości nominalnej od 35 do 50 mln zł. Oferta zakłada termin wykupu obligacji od 3 do 5 lat. Zdaniem ComArchu, zamiana tych papie...

ComArch SA ma w planach emisję obligacji zamiennych na akcje spółki o wartości nominalnej od 35 do 50 mln zł. Oferta zakłada termin wykupu obligacji od 3 do 5 lat. Zdaniem ComArchu, zamiana tych papierów na akcje spółki, pozwoli podnieść kapitał zakładowy ComArchu maksymalnie o 700 tys. zł. Jeśli wszystkie obligacje zostałyby zamienione na akcje, stanowiłyby 8,8% kapitału akcyjnego ComArchu.

Decyzja o ewentualnym wprowadzeniu obligacji do obrotu publicznego zostanie podjęta przez ComArch po konsultacjach z inwestorami.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Według komunikatu spółki: "Środki z emisji obligacji zostaną przeznaczone na wzmocnienie infrastruktury sprzedaży zagranicznej grupy ComArch w Niemczech i USA oraz sieci sprzedaży partnerskiej za granicą, a także dalszy rozwój produktów spółki przeznaczonych do sprzedaży zagranicznej i wzmocnienie obecności spółki w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200