ComArch migruje na Wschód

ComArch otworzył zarejestrowaną w Kijowie (Ukraina) kolejną spółkę działającą na rynku wschodnim. Będzie się ona zajmowała bezpośrednią sprzedażą produktów Grupy Kapitałowej ComArch oraz wsparciem technicznym dla dotychczasowych klientów firmy w tym rejonie Europy.

Głównym klientem ComArch w tej strefie jest Ukrainian Mobile Communications – największy operator komórkowy Ukrainy – z którym ComArch podpisał (grudzień 2003 r.) kontrakt wartości ponad 20 mln zł, na dostawę systemów informatycznych do zapewniania przychodów (Revenue Assurance).

Działalność ta potwierdza zainteresowanie firmy atrakcyjnym rynkiem telekomunikacyjnym leżącym na wschód od naszego kraju. W kwietniu ComArch zawiązał spółkę ComArch Middle East w Dubaju, która zajmuje się działaniami sprzedażowymi w tym rejonie świata, a w Moskwie otworzył swoje zagraniczne przedstawicielstwo.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • Chińskie drony wycofane z Rosji i Ukrainy

Według Christophe Debou, członka zarządu ComArch „Ukraiński rynek informatyczny znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju, stale zwiększając swą wartość. Nie bez znaczenia jest również bliskość geograficzna i kulturowa, która daje nam przewagę nad zachodnimi dostawcami, przy podobnej jakości systemów informatycznych”. Zgodnie z IDC wartość ukraińskiego rynku informatycznego w 2003 r. wyniosła 850 mln USD, z dynamiką wzrostu rzędu 24%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200