Co zobaczymy na KST 2001?

Na stoisku targowym podstawową usługą sieciową, oferowaną przez firmę klientom komercyjnym (głównie operatorom telekomunikacyjnym) oraz instytucjonalnym, jest usługa dzierżawy łączy cyfrowych. Usługa ta polega na udostępnieniu operatorom przezroczystego łącza pomiędzy dwoma dowolnymi, wskazanymi przez użytkownika punktami, zapewniając transmisję o stałej przepustowości w zakresie od 2 do 622 Mb/s. Dostępne są różne interfejsy liniowe, wśród których znajdują się wszystkie podstawowe: V.35, X.21, G.703/704, STM-1 optyczny oraz STM-1 elektryczny, a także o wyższej przepływności.

Najświeższą usługą firmową jest dostęp do sieci przez wyróżnik 0-27, skierowany całkowicie do sektora energetyki, co umożliwia realizację połączeń lokalnych i międzymiastowych na terenie prawie całego kraju, zarówno w samej sieci energetyki, jak też i do innych operatorów. Wkrótce na najbardziej obciążonych traktach Tel-Energo ma zamiar wprowadzić technologię zwielokrotnienia falowego DWDM, dzięki czemu sieć teleinformatyczna będzie miała wtedy tylko dwie warstwy: wielousługową dla rozwiązań IP i transportową klasy DWDM.

TTI Inventel

Na KST 2001 nowo powstała spółka TTI Inventel (dawny TTI Telecom) promuje rozwiązania konwergentne dla systemów dostępowych rodziny DEDAN i przełącznice światłowodowe. Multipleksery dostępowe DEDAN (MX 22, MX31, MX 52) umożliwiają łączenie i rozdzielanie strumieni cyfrowych o wysokiej przepływności E1/G.703/G.704, z praktycznie dowolną konfiguracją styków interfejsów dostępowych użytkownika – zrealizowanych w technologiach HDSL, ISDN, V.35 i portach szeregowych RS (232, 485). Rozbudowane wersje tych urządzeń zapewniają transmisję głosu z danymi, konwersję sygnalizacji oraz prowadzenie rozliczeń taryfikacyjnych. Ponadto na stoisku firmowym można obejrzeć typoszereg przełącznic światłowodowych własnej produkcji, stanowiących zakończenie różnego rodzaju kabli optotelekomunikacyjnych dla różnych zastosowań (centralowe, uliczne i naścienne).

Wind Telecom

Podstawowym produktem Wind Telecom, zajmującej się oprogramowaniem dla telefonii komputerowej CTI, jest system Contactis, zapewniający funkcjonowanie centrum obsługi kontaktów z klientami, czyli systemu Contact Center (Call Center).

W Bydgoszczy Wind Telecom prezentuje nowe moduły systemu Contactis: Contactis CallCenter (z automatycznym kolejkowaniem i dystrybucją rozmów telefonicznych ACD, prowadzeniem interaktywnego dialogu z klientem IVR oraz rozpoznawaniem mowy ASR), Contactis ReStore (do rejestracji, archiwizacji i przetwarzania rozmów telefonicznych), Contactis NaviVoice (przeglądarka głosowa oparta na standardzie języka VoiceXML), Contactis Conference (prowadzenie konferencji telefonicznych, z mechanizmem pracy grupowej, przez ponad 1000 osób) oraz Contactis Net (interakcja z klientem za pośrednictwem przeglądarki internetowej z jednoczesną funkcją pogaduszek chat).

Po raz pierwszy w Polsce jest pokazywany moduł systemu Contactis, umożliwiający głosowy dostęp telefoniczny do poczty internetowej. Wykorzystuje on jedną z najbardziej zaawansowanych technologii komputerowego czytania tekstów TTS (Text To Speech) – specjalnie dostosowaną do specyfiki języka polskiego (!) – co pozwala na odsłuchiwanie oraz pełne zarządzanie własną skrzynką poczty elektronicznej za pomocą telefonu stacjonarnego bądź komórkowego. Również po raz pierwszy jest demonstrowany portal głosowy, w którym zastosowano zarówno technologię konwersji Text To Speech, jak i rozpoznawanie mowy ASR (Automatic Speech Recognition).

ZWUT/Siemens

Motywem przewodnim tegorocznej ekspozycji Siemensa są rozwiązania do budowy sieci stałych i mobilnych – mieszczące się w przyjętej strategii Mobile Business i umożliwiające globalizację procesów oraz usług biznesowych.

ZWUT/Siemens po raz pierwszy publicznie prezentuje szerokopasmowy system dostępowy Attane hiA7100 – będący najprostszym rozwiązaniem wieloproduktowej rodziny SURPASS hiA, należącej do platformy telekomunikacyjnej SURPASS. System Attane hiA710 umożliwia dostęp przez miedzianą sieć cyfrową z integracją usług ISDN (ADSL over ISDN) lub przez sieć telefoniczną (ADSL over POTS), natomiast jego rozszerzona wersja modułowa zapewnia łączność przez wszystkie tradycyjne interfejsy centrali telefonicznej: POTS, BRI ISDN, PRI ISDN, xDSL, oraz międzycentralowe E1 i V5.2.

Szerokopasmową propozycją koncernu jest multimedialna aplikacja HotStream, stosowana przez operatorów telekomunikacyjnych i internetowych ISP do strumieniowego przesyłania obrazów w standardach Real Networks, Java 2EE i SML. Aplikacja ta umożliwia profilowanie usług handlowych e-commerce przez umieszczanie reklam i łączników do stron WWW w źródłowych materiałach wideoobrazowych.


TOP 200