Co zobaczymy na KST 2001?

Do tworzenia sieci dostępowych dla małych i średnich przedsiębiorstw Lucent oferuje rodzinę produktów Access Point 300 (5 modeli), z której przedstawia na stoisku najnowszy wielousługowy ruter dostępowy Access Point 450 – wyposażony w mechanizm zarządzania pasmem – niezbędny do tworzenia sieci wirtualnych VPN. Inną propozycją tworzenia rozległych sieci ATM za pośrednictwem central komutacyjnych Lucenta jest rodzina wielousługowych koncentratorów dostępu PacetStar PSAX. Koncentratory PSAX 1000/1250 pozwalają na jednoczesne przesyłanie głosu, obrazu i danych, także na emulację łączy w technologii Frame Relay, ATM i IP. W powiązaniu z firmowym przełącznikiem rdzeniowym ATM GX 550 lub brzegowym przełącznikiem ATM CBX 500 urządzenia te mogą integrować różnorodne funkcje dostępu i przełączania w sieciach ATM.

Lucent Technologies prezentuje ponadto produkty przeznaczone do tworzenia sieci wirtualnych zarówno dla małych firm (SOHO), jak i przedsiębiorstw generujących wysoki trafik z pracownikami przebywającym i pracującym poza firmą bądź w jej odległych oddziałach. Wśród nich znalazła się rodzina urządzeń VPN Firewall Brick, zabezpieczających sieci wirtualne (Brick 20, Brick 80, Brick 201, Brick 1000) i stanowiących podstawę systemu zabezpieczeń w sieciach IP. Urządzenia rodziny VPN Firewall Brick współpracują z systemem Security Management Server, zapewniającym centralne zarządzanie sieciami IP oraz ułatwiającym rozbudowę i instalację systemu.

Motorola

Co zobaczymy na KST 2001?

Wśród najnowszych wielozakresowych telefonów komórkowych Motoroli jest V.66

Firma po raz pierwszy gości na bydgoskiej wystawie pod szyldem – Motorola Polska. Na stoisku można zobaczyć najnowsze wielozakresowe telefony komórkowe: Accompli 009, Talkabout 192, Timeport 280 oraz telefon V.66.

Drugą grupą są produkty szerokopasmowe modemy przewodowe serii SURFboard, znane jako SB3100 (SB3100i, SB3100D) oraz SB4100 (SB4100D, SB4100E, SB4101). Wszystkie urządzenia są zgodne ze standardem DOCSIS 1.1 dla telewizji kablowej CATV, a wiele z przedstawianych wersji zezwala na współpracę z kilkoma użytkownikami (10 Mb/s) lub współdziałanie z siecią lokalną LAN Ethernet 10/100 Mb/s.

Polixel

W ofercie firmy znajdują się modemy, multipleksery, przełączniki i rutery dla sieci pakietowych pochodzące od wielu producentów grupy RAD (13 firm), systemy wideokonferencyjne ViewStation (Polyspan), systemy sieciowe oraz urządzenia do przesyłania głosu i obrazu przez sieci IP (Clarent). Oddzielną grupą rozwiązań, w której specjalizuje się Polixel, są systemy ochrony przed niepowołanym dostępem (Radguard) i analizatory protokołów firmy Radcom.

Przewodnim tematem ekspozycji Polixela są platformy teleinformatyczne Coral ISBX i Coral FlexiCom 5000, pochodzące z firmy ECI Telecom, dodatkowo wyposażane w zintegrowany system głosowy VoIP. Głównym elementem aplikacji Coral FlexiCom 5000 jest urządzenie FlexiGate EG1245, przyłączane do centrali w zależności od potrzeb: bądź przez wąskopasmowe porty ISDN BRI, bądź przez szerokopasmowe ISDN PRI. Centralowe oprogramowanie aplikacji VoIP umożliwia ręczne lub automatyczne ustawianie wielu typów kompresji głosu: G.729 (8 kb/s), G.723.1 (6,3 kb/s) i (5,3 kb/s), dobieranych w zależności od potrzeb, dostępnego pasma i przepustowości łączy. Do central telefonicznych Coral FlexiCom można podłączyć standardowe aparaty telefoniczne dowolnego typu i producenta, także w wersji analogowej z wybieraniem impulsowym lub tonowym.

Drugą propozycją Polixela jest multiplekser Ipmux, pełniący funkcję emulatora linii E1/T1 w sieciach IP. Urządzenie to pozwala na przezroczyste przesyłanie informacji w standardzie E1/T1 przez sieci IP i Ethernet oraz umożliwia konwersję informacji do postaci pakietowej, oraz transmitowanie danych przez porty szeregowe 10/100Base-T. Prezentowane urządzenia można stosować zarówno w komputerowych sieciach korporacyjnych, jak i metropolitalnych.

Polkomtel

Operator cyfrowej sieci komórkowej Plus GSM (obecnie 2,9 mln abonentów, z czego 1,9 mln to użytkownicy Simplusa), firma Polkomtel, promuje usługi skierowane głównie do klienta biznesowego – stwarzające możliwość różnicowania opłat na terenie biura, przedsiębiorstwa czy w pomieszczeniach klienta. Nowością jest promocja bezprzewodowych wirtualnych sieci prywatnych VPN (System Plus), pozwalających tworzyć wewnętrzne sieci korporacyjne o obniżonej taryfikacji usług.

Operator przedstawia obecny etap rozwoju (zaprezentowany po raz pierwszy w ub.r.) pakietowej transmisji danych GPRS, szybkiej wymiany danych HSCSD z komutowaniem kanałów oraz technologii internetowego dostępu WAP, gdzie ciągle pojawiają się coraz nowsze serwisy i portale.


TOP 200