Co zobaczymy na KST 2001?

Cisco Systems Poland

Co zobaczymy na KST 2001?

Cisco promuje rutery nowej generacji (na zdjęciu Optical Services Router 7600)

Cisco promuje rutery nowej generacji – NGIR (Next Generation Internet Routers), przeznaczone do tworzenia szkieletowych i podkładowych sieci operatorskich, z firmowej serii: Cisco 7400, 7600, 10000 oraz 12400. Dają one wsparcie dla usług o wartości dodanej, takich jak wirtualne sieci prywatne (MPLS IP VPN), tworzone przez Internet, oraz transmisja głosu i obrazu w czasie rzeczywistym – z zastosowaniem mechanizmów rozsiewczych. Rutery NGIR mogą współpracować z sieciami optycznymi z wykorzystaniem technologii DPT (Dynamic Packet Transport) lub POS (Packet over SONET/SDH), a także w standardzie G.MPLS (MPlS) stosowanym w sieciach DWDM.

Pierwszym krokiem jest oferta platformy UCP (Universal Control Plane), przeznaczonej do zarządzania siecią. Może ona obniżać koszt eksploatacji sieci przez jednoczesne oddziaływanie na kilku poziomach przełączania, począwszy od sterowania warstwą optyczną, a na regulacji zaawansowanych parametrów IP QoS kończąc. Na KST Cisco nie prezentuje fizycznych urządzeń sieciowych, wychodząc z założenia, że najważniejsze są rozmowy z potencjalnymi klientami.

Operator Data Poland

Operator sieci DATASTAR przedstawia oferowane użytkownikom biznesowym usługi bezprzewodowe za pomocą własnej sieci radiowej. Podstawowym składnikiem oferty, przeznaczonej dla firm zlokalizowanych na terenach o ubogiej infrastrukturze kablowej, jest bezprzewodowy dostęp do Internetu, traktowany jako rozwiązanie całkowicie niezależne od innych operatorów.

Inną firmową propozycją jest budowa wirtualnej sieci prywatnej VPN, polegająca na łączeniu wielu lokalnych sieci komputerowych w jedną, spójną infrastrukturę do wzajemnej wymiany danych z wykorzystaniem protokołu IP. Proponowana sieć wirtualna wykorzystuje koncepcję, w której użytkownik dzierżawi jedynie lokalne łącza dostępowe do miejskiej sieci – zamiast wielu połączeń punkt–punkt.

Dla stacjonarnych użytkowników transmisji danych, oprócz propozycji dzierżawy kanałów cyfrowych (kanały synchroniczne) – łączących bezprzewodowo wskazane lokalizacje wewnątrz jednego miasta, jak i w różnych aglomeracjach – firma oferuje usługi pakietowe realizowane w standardzie transmisji Frame Relay DATASTAR.

Najnowszą firmową propozycją są dwie internetowe usługi: Dedykowany dostęp do międzynarodowego Internetu (usługa wprowadzona w czerwcu br.) oraz Międzynarodowa transmisja danych (wprowadzona w lipcu br.), skierowana do zlokalizowanych na terenie Polski oddziałów przedsiębiorstw zagranicznych.

DGT

Gdański producent systemów komutacji tradycyjnie promuje rodzinę własnych abonenckich central komutacyjnych klasy PABX DGT 3450 (3450/M), polowy system komutacyjny DGT 3450 WW oraz szereg terminali i pulpitów dyspozytorskich serii DGT 3490 (3490A, 3490C, 3490D) wraz z cyfrowymi terminalami abonenckimi EuroISDN DGT 4310. W ofercie DGT znajdują się także urządzenia cyfrowych linii radiowych realizowanych zarówno w technologii z klasycznymi metodami modulacji, jak i widma rozproszonego CDMA. Urządzenia te tworzą linie radiowe o przepływnościach od 56 do 512 kb/s, rodzinę radiolinii o przepływnościach w standardzie E1 (1xE1 do 16xE1), a także radiolinie platformy SDH. Uzupełnienie telekomunikacyjnej oferty stanowią systemy radiowego dostępu abonenckiego SRDA, mosty ethernetowe, rutery radiowe oraz systemy trankingowe.

DGT pokazuje także szyfratory serii ComCrypt Alfa DGT – do utajniania transmisji danych przez sieci z integracją usług cyfrowych ISDN, a także szerokopasmowe urządzenia DGT 5406 HI-TECH (Home Internet and Telephone Channel) – przeznaczone dla dostawców internetowych. System DGT 5406 HI-TECH pozwala na szybki dostęp do Internetu, z jednoczesnym przesyłaniem danych, i na korzystanie ze standardowych usług telefonicznych POTS za pomocą 1-parowej miedzianej linii telefonicznej. W łączu przewodowym z zaimplementowaną technologią SDSL uzyskuje się przepływności 64 kb/s (kanał B) dla telefonii i zmienną przepływność liniową w przedziale od 144 kb/s do 2312 kb/s dla transmisji danych.

Dla obszarów o dużej i zmiennej koncentracji trafiku i linii DGT oferuje wielodostępową platformę CDS 6000 klasy DSL (VoDSL, Video on Demand) – dostarczającą szybkości transmisji danych w zakresie 8–52 Mb/s. Najnowszą propozycją firmy w zakresie przekazów szerokopasmowych ADSL są koncentratory typu CopperEdge (CopperEdge 150, CopperEdge 200), umożliwiające operatorom sieci przewodowych dołączenie centralek PABX, oferujące abonentom sieci szybkiego dostępu do Internetu przesyłanie danych i głosu (VoDSL), także współpracę z sieciami Frame Relay i ATM oraz tworzenie prywatnych sieci wirtualnych VPN.


TOP 200