Co to jest OnlyFans? Zwątpisz w swój zawód

W erze cyfrowej istnieje wiele możliwości zarabiania pieniędzy, a jedną z nich jest platforma OnlyFans. Serwis ten zyskał na popularności dzięki możliwości udostępniania ekskluzywnych treści dla płacących subskrybentów. Ale czy OnlyFans to naprawdę dobry sposób na zarabianie?

OnlyFans to miejsce, gdzie niektóre osoby zarabiają miliony dolarów / Fot. Materiały własne

OnlyFans to miejsce, gdzie niektóre osoby zarabiają miliony dolarów / Fot. Materiały własne

OnlyFans to platforma internetowa, która umożliwia twórcom treści zarabianie na swoich umiejętnościach poprzez sprzedaż ekskluzywnych materiałów dla swoich fanów. Serwis został założony w 2016 r. przez Timothy'ego Stokelya i zyskał ogromną popularność wśród twórców z różnych dziedzin, takich jak muzyka, sztuka czy fitness, a także - treści erotyczne. Choć OnlyFans jest często kojarzony z treściami dla dorosłych, platforma oferuje szeroki wachlarz możliwości zarobkowych dla twórców z różnych branż.

Zalety OnlyFans jako sposobu na zarabianie pieniędzy

Bezpośredni kontakt z fanami: OnlyFans umożliwia twórcom treści nawiązanie bezpośredniego kontaktu z fanami i dostarczanie im ekskluzywnych materiałów. Pozwala to na budowanie silnych relacji z fanami, które mogą przekładać się na większe dochody.

Zobacz również:

  • Wszystko.pl - start jeszcze przed wakacjami

Kontrola nad cenami: Twórcy mają pełną kontrolę nad ustalaniem cen za dostęp do swoich treści. Dzięki temu mogą dostosować ceny do trendów rynkowych i zaoferować swoim fanom atrakcyjne pakiety subskrypcji.

Dodatkowe źródło dochodu: OnlyFans może być doskonałym dodatkowym źródłem dochodu dla twórców, którzy już zarabiają na swoich umiejętnościach w innych miejscach, takich jak YouTube, Instagram czy Twitch.

Wady OnlyFans jako sposobu na zarabianie pieniędzy

Wysoka konkurencja: Ze względu na popularność platformy, konkurencja na OnlyFans jest bardzo wysoka, co może utrudnić zdobycie nowych subskrybentów.

Stigma społeczna: Choć OnlyFans nie jest wyłącznie platformą dla treści dla dorosłych, serwis ten jest często kojarzony z tego rodzaju materiałami, co może prowadzić do negatywnego spojrzenia na twórców korzystających z tej platformy.

Prowizja serwisu: OnlyFans pobiera 20% prowizji od przychodów twórców, co oznacza, że zyski są dzielone pomiędzy platformę a twórców. Dla niektórych może to stanowić znaczący mankament, zwłaszcza jeśli porównamy to z innymi platformami, które pobierają niższe prowizje.

Kto korzysta z OnlyFans i kto powinien rozważyć zarabianie na tej platformie?

OnlyFans jest wykorzystywany przez twórców z różnych dziedzin, takich jak influencerzy, artyści, sportowcy, czy trenerzy. Platforma może być szczególnie atrakcyjna dla tych, którzy posiadają unikatowe umiejętności lub treści, których nie można znaleźć w innych miejscach. Osoby, które już mają rozwiniętą bazę fanów na innych platformach społecznościowych, mogą skorzystać z OnlyFans jako dodatkowego źródła dochodu, sprzedając ekskluzywne treści swoim fanom.

Ostatecznie, decyzja o wykorzystaniu OnlyFans jako źródła dochodu zależy od indywidualnych potrzeb, umiejętności i oczekiwań twórcy.

Twórcy na OnlyFans mogą zarabiać na różne sposoby:

Subskrypcje. Aby odblokować treści, użytkownicy zwykle płacą miesięczną lub roczną opłatę. Twórca zatrzymuje 80% przychodów z subskrypcji, a 20% trafia do OnlyFans. Twórcy mogą ustalać różne poziomy subskrypcji, a czasami mają konta, które można uzyskać bezpłatnie.

Treści płatne na żądanie. Na swoich kanałach twórcy mają możliwość umieszczenia dodatkowych treści za płatną ścianą, którą użytkownicy mogą kupić za dodatkową opłatą - zwykle zdjęcia lub filmy.

Wiadomości płatne na żądanie. OnlyFans oferuje funkcję bezpośrednich wiadomości dla fanów, aby mogli rozmawiać z twórcami. Fani zwykle płacą opłatę za każdą wiadomość lub stałą opłatę za interakcję z twórcą, a czasami proszą o spersonalizowane treści w zamian za dodatkową płatność. Niektórzy twórcy, przytłoczeni ilością wiadomości od subskrybentów, zaczęli korzystać z usług ghostwriterów, aby odpowiadać na zapytania. Sprawdź śledztwo serwisu Business Insider, dotyczące tajemniczej firmy oferującej usługi ghostwritingu dla twórców OnlyFans.

Napiwki. Subskrybenci strony OnlyFans mają również możliwość przesyłania gotówki twórcom w formie napiwku. Na przykład Amber Sweetheart, której biznes na OnlyFans opiera się na osobistym kontakcie z fanami, mówi, że ma subskrybentów, którzy wracają codziennie, aby z nią interakcjonować i wysyłać jej napiwki. Sweetheart zbudowała swój biznes na OnlyFans, zarabiając 2,6 miliona dolarów.

Promocyjne "shoutouty". Twórcy korzystają z taktyk marketingowych, aby zdobyć nowych klientów, takich jak kupowanie i sprzedawanie "shoutoutów" od siebie nawzajem, aby reklamować się na OnlyFans i na innych platformach społecznościowych. Dla niektórych sprzedaż treści promocyjnych stała się dużym biznesem, a nawet zatrudniają asystentów, aby pomóc im zarządzać zapytaniami o "shoutouty".

Coaching. Niektórzy twórcy zbudowali znaczącą część swojego biznesu na nauczaniu innych, jak wykorzystać OnlyFans, aby osiągnąć zrównoważony dochód.

Ile zarabiają modelki OnlyFans? Kwoty trudne do wyobrażenia

Twórcy OnlyFans z mniej niż 10 000 fanów:

Jade Nicole ma 1000 subskrybentów. Opowiedziała, jak udało jej się zarobić milion dolarów.

Belle Grace, brytyjska twórczyni, ma około 2400 subskrybentów. Opowiedziała o dokładnym harmonogramie, który pozwolił jej zarobić sześć cyfr na OnlyFans.

Morgan Edwards, znana na OnlyFans jako "Kitty K", ma 5 000 subskrybentów. W ciągu dwóch lat zbudowała biznes, który przyniósł jej ponad 2 miliony dolarów.

Twórcy OnlyFans, którzy mają między 10 000 a 100 000 fanów:

Amber Sweetheart ma około 26 000 fanów na dwóch profilach. Od dołączenia do OnlyFans w 2020 roku zarobiła ponad 2,6 miliona dolarów.

Nita Marie ma około 56 000 subskrybentów. Zarabiała 100 000 dolarów miesięcznie na trzech platformach.

Steph Mi ma około 50 000 subskrybentów. Zbudowała dochody na poziomie 73 000 dolarów miesięcznie dzięki transmisjom na żywo, banerom na samolotach i więcej.

Kitty Morgan ma ponad 85 000 subskrybentów. Zarobiła milion dolarów na OnlyFans zaledwie 18 miesięcy po dołączeniu.

Twórcy OnlyFans z ponad 100 000 fanów:

Isabella James ma ponad 128 000 subskrybentów. Przy rocznych przychodach wynoszących 2 miliony dolarów jest jedną z najlepiej zarabiających osób na OnlyFans.

Bryce Adams ma 660 000 subskrybentów. W ciągu roku zarobiła ponad 5 milionów dolarów na OnlyFans.

Amouranth opisała, jak zbudowała biznes z treściami dla dorosłych, który przynosił jej 1,5 miliona dolarów miesięcznie, oraz udzieliła rad twórcom.

Wszystko to pokazuje, że OnlyFans oferuje różnorodne możliwości zarobkowania dla twórców. Przychody zależą od liczby subskrybentów, jakości oferowanego contentu oraz wykorzystania różnych metod zarobkowych, takich jak subskrypcje, treści płatne na życzenie, wiadomości prywatne, napiwki czy współpraca z innymi twórcami. Niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, OnlyFans pozwala na generowanie gigantycznych zarobków.

Źródło danych o zarobkach: Business Insider US, kwiecień 2023

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200