Co robimy ze starym smartfonem, gdy kupujemy nowy

Czy zastanawiali się Państwo, co robią użytkownicy ze swoimi starymi smartfonami wtedy, gdy kupują następny. Na pytanie to próbowała znaleźć odpowiedź firma Blancco (zajmująca się bezpieczeństwem systemów IT). Przeprowadziła ankietę i zadała takie właśnie pytanie użytkownikom smarfonów zamieszkującym dziewięć krajów, którzy mają od 18 do 54 lat.

Z ankiety (w której wzięło udział 1000 osób) wynika, że użytkownicy mają różne pomysły na to, co zrobić ze starym smartfonem. Jednak większość użytkowników zamierza w jakiś sposób odzyskać chociażby cześć pieniędzy zainwestowanych kiedyś w stary smartfon. Pozostali zamierzają najczęściej oddać go komuś (np. organizacji charytatywnej) lub użyć do innych celów (np. zrobić z niego extender Wi-Fi).

Ale przejdźmy do wyników ankiety. I tak po kolei: 22% mówi – oddam stary smartfon komuś z rodziny albo znajomemu/znajomej; 18% - dogadam się z operatorem sieci, aby zrobił za dopłatą upgrade urządzenia; 14% - dogadam się z producentem, aby zrobił za dopłatą upgrade urządzenia; 14% - zatrzymam i nie będę nic robić; 14% - sprzedać na aukcji (np. Amazon lub eBay); 9% - nie wiem; 5% (recycling); 3% - oddam za darmo organizacji charytatywnej; 2% - zniszczę fizycznie.

Zobacz również:

  • Flagowy iPhone zdrożeje w USA po raz pierwszy od 2017 roku
  • Musk zapytał użytkowników Twittera, czy ma nim nadal kierować
  • Android Auto 9.1 już w Polsce - jakie nowości przewidziało Google?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200