Co przedsiębiorstwa muszą wiedzieć o Windows 11

Zebraliśmy kilka najistotniejszych punktów dotyczących startującego dziś oficjalnie systemu Windows 11. Najważniejszych, czyli tych, o których administratorzy IT w przedsiębiorstwach powinni wiedzieć najwięcej. Choć szczegóły pozostają nieco pobieżne, Windows 11 nie będzie dokładną kopią Windows 10, jedynie przenumerowaną.

Sześć lat temu Microsoft powiedział klientom, że Windows 10 był „ostatnią wersją systemu”.

Zamiast tego, Windows 10 zakończy się - również zgodnie z obietnicą Microsoftu, stąd nasze skonfundowanie związane ze sprzecznymi twierdzeniami - pod koniec 2025 roku. Jego dziesięcioletni cykl życia będzie taki sam, jak jego poprzedników OS, zastąpiony przez następną w kolejności cyfrę i etykietę numeryczną.

Zobacz również:

  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Wielkie oczekiwania związane z AI

Umarł król Windows 10, niech żyje król Windows 11.

Zebraliśmy kilka najistotniejszych informacji o Windows 11 - tych, które administratorzy IT w przedsiębiorstwach powinni znać. Później wrócimy, aby dowiedzieć się więcej o Windows 11, Windows 10 i ich komercyjnych klientach.

Pokojowa koegzystencja obu wersji Windows

Microsoft mógł sugerować to już wcześniej, ale teraz jest to potwierdzone: Przez pewien czas zarówno Windows 10, jak i Windows 11 będą działać równolegle. "Podczas przechodzenia na Windows 11 będziemy nadal wspierać użytkowników korzystających z Windows 10" - napisał Wangui McKelvey, dyrektor generalny w zespole Microsoft 365, w poście z 24 czerwca na firmowym blogu.

Innymi słowy, obie wersje Windows 10 i 11 będą otrzymywać comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa, co jest znakiem rozpoznawczym polityki wsparcia Microsoftu.

Windows 10 i Windows 11 są zaprojektowane do współistnienia", napisał Microsoft w dokumentacji otwierającej Windows 11.

Windows 10 ze wsparciem do 2025 roku

Jak Microsoft powiedział wcześniej, Windows 10 zakończy wsparcie 14 października 2025 roku.

Nie będzie późniejszych rokrocznych uaktualnień funkcji później, jak oświadczył Microsoft, oznaczając wersję jako 21H2. Wsparcie będzie oferowane przez standardowe 30 miesięcy urządzeniach z systemem Windows 10 Enterprise lub Windows 10 Education (ale tylko 18 miesięcy dla wszystkich innych). Windows 10 21H2 odejdzie więc na emeryturę wiosną 2024 roku w wersji Enterprise/Education, ale rok wcześniej w wersji Home/Pro.

Do tej pory Microsoft nie zmienił cyklu życia wsparcia dla Windows 10, więc okresy 18- i 30-miesięczne pozostają w mocy. Microsoft już wcześniej zmieniał czas wsparcia dla poszczególnych aktualizacji funkcji - na przykład wydłużył kilka z nich podczas pandemii COVID-19 - i może to zrobić ponownie.

Tłum. i oprac. Anna Ładan

Źródło:

https://www.computerworld.com/article/3623268/what-enterprise-needs-to-know-about-windows-11.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200