Co gryzie polskich procesowców?

Najprawdopodobniej, w wynikach badania znajdzie także odzwierciedlenie zjawisko wyparcia aplikacji służących tylko do modelowania procesów biznesowych przez aplikacje do mapowania połączone z aplikacjami serwerowymi (ERP, work flow), w których zapisane są faktyczne procesy biznesowe firmy i pozwalające na ich przekształcanie. Autorzy badania spodziewają się także wyraźnego zaznaczenia się aplikacji działających w środowiskach serwerowych, które wysyłają update procesów do aplikacji biznesowych, posiadających dashboardy z KPI procesów biznesowych - zbierających informację zarządczą na temat stopnia realizacji procesów.

Adresat in pectorem

Według założenia, raport skierowany będzie do osób odpowiedzialnych za zarządzanie procesami - głównie przedstawicieli średniego szczebla kierowniczego - które syntetycznego zestawienia danych o funkcjonalnościach poszczególnych narzędzi potrzebują w początkowej fazie procesu wyboru oprogramowania BPM dla firmy. "Obecnie do takiego zadania wyznaczane są najczęściej osoby reprezentujące IT, niestety. Niestety - ponieważ powinien być za to raczej odpowiedzialny zespół reprezentujący końcowych użytkowników, właściciele procesów biznesowych, architekci biznesowi, którzy zarządzają procesami. Tymczasem nadal, co potwierdziło nasze badanie poświęcone dojrzałości procesowej polskich przedsiębiorstw, odsetek firm, które posiadają określonych właścicieli procesów jest niewielki. W podejściu do procesów dominuje przypadkowość, niestety" - podsumowuje Łukasz Tartanus.

KANON BPM AD 2010

Udział w tworzeniu listy funkcjonalności do weryfikacji podczas badania możliwy jest poprzez wypełnienie ankiety (adres do zlinkowaniahttp://www.procesowcy.pl/index.php?option=com_chronocontact&chronoformname=porownanie_narzedzi), dostępnej na stronach serwisu PROCESOWCY.PL.

Badanie funkcjonalności rozwiązań BPM jest drugim tego rodzaju przedsięwzięciem serwisu PROCESOWCY.PL. Poprzedni raport, to podsumowanie badania dojrzałości procesowej polskich organizacji (dostępny bezpłatnie na stronach serwisu).

PROCESOWCY NA KLUBIE CIO

Łukasz Tartanus będzie jednym z prelegentów podczas spotkania Klubu CIO poświęconego udziałowi IT w konsolidacji operacji biznesowych (10 listopada br.). Temat wystąpienia: Skuteczne zarządzanie procesami biznesowymi kluczem do sukcesu w działaniach konsolidacyjnych. Zapraszamy!


TOP 200