Co dalej z Poland.com?

Prawdopodobnie dziś zostaną przedstawione założenia dalszego funkcjonowania portalu Poland.com. Serwis internetowy, jak wiele innych w kraju, boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Jednak akcjonariat w postaci spółek Elektrim i MCI Management, nie dopuszcza możliwości bankructwa portalu.

Do późnych godzin wieczornych trwać będzie dzisiaj (6 września br.) posiedzenie rady nadzorczej portalu Poland.com. Rozmowy dotyczyć będą planu restrukturyzacyjnego portalu, tak aby nie doszło do na naszym rynku internetowym do zawieszenia lub znacznego ograniczenia działalności kolejnego portalu. Szczegóły ewentualnej nowej strategii działania portalu znane będą jutro.

"Losy Poland.com zależą w pełni od jego głównego udziałowca, spółki Elektrim (75% udziałów). A problemy portalu wynikają z tego, że Elektrim nie wywiązuje się z umowy inwestycyjnej, nie tylko w stosunku do Poland.com, ale także wobec wszystkich spółek należących do Elektrim Online, w skład którego, poza portalem, wchodzą dwie firmy internetowe: eCenter i CT Creative Team. MCI, będący w posiadaniu zaledwie 25% udziałów w Poland.com nie może zadecydować o dalszych losach portalu. Rada nadzorcza MCI, której posiedzenie planowane jest na 21 września br., może co najwyżej omawiać sytuację portalu i wysuwać propozycje uzdrowienia jego sytuacji", powiedziała Edyta Jaroszkiewicz, rzecznik prasowy funduszu MCI Management SA.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

W dzisiejszym posiedzeniu rady nadzorczej, oprócz przedstawicieli Elektrimu, wezmą udział również przedstawiciele drugiego udziałowca Poland.com, czyli funduszu venture capital MCI. Prawdopodobnie zaproponują oni gruntowną restrukturyzację Poland.com oraz wdrożenie nowej strategii rozwoju spółki. "Jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o przyszłość Poland.com. Liczę, że losy portalu potoczą się pozytywnie", powiedział Christopher Jasiak, były prezes Poland.com i partner w MCI Management.

Poland.com znalazł się w poważnych tarapatach po przejęciu części Elektrimu (głównego udziałowca portalu) przez francuski koncern Vivendi Universal. Okazało się bowiem, iż wbrew wcześniejszym zapewnieniom, firma Vivendi nie jest zainteresowana przejęciem internetowych przedsięwzięć Elektrimu. Benita Mikołajewicz, analityk z ING Barings twierdzi: "Włączenie spółek internetowych Elektrimu do Elektrimu Telekomunikacji jak na razie nie nastąpiło, bo koncern Vivendi uznał, że ich sytuacja rynkowa nie jest wystarczająco klarowna. Jednak, jak zapewnił mnie Waldemar Siwak, pełniący obowiązki prezesa zarządu Elektrimu, nie jest wykluczony powrót do rozmów z Vivendi na temat objęcia kontroli również nad spółkami sieciowymi Holdingu".

Potwierdziły się ponadto informacje, że kilka dni temu członkowie zarządu portalu Poland.com ze strony Elektrimu Online złożyli rezygnację.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem IDGLice[email protected]

TOP 200