Co będzie z AltaVistą?

Pojawiły się spekulacje o możliwości wystawienia na sprzedaż portalu AltaVista. Jego właściciel, firma CMGI ma bardzo poważne problemy finansowe. Władze CMGI nie potwierdzają jednak chęci pozbycia się serwisu.

W serwisie www.thestandard.com pojawiły się informacje mówiące o tym, że popularny serwis wyszukiwczy AltaVista prawdopodobnie zostanie wystawiony na sprzedaż. Jej właściciel, firma CMGI znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i może być zmuszona do sprzedaży znanej wyszukiwarki. Kurs akcji CMGI, która jeszcze niedawno była jedną z prężniej działających firm na rynku internetowym, spadły w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy aż o 98 procent.

Władze CMGI zdecydowanie zaprzeczają pogłoskom o chęci pozbycia się AltaVisty. "Na razie zajmujemy się przede wszystkim poszukiwaniem partnerów, którzy pomogą nam w zapewnieniu stałego źródła finansowania dla AltaVisty"- mówią przedstawiciele firmy. CMGI wyklucza także możliwość zdobycia pieniędzy dla portalu poprzez jego wejście na giełdę.

Zobacz również:

  • Hiszpańska firma szpiegowała urządzenia wykorzystując podatności zero-day

W czerwcu 1999 roku CMGI odkupiła AltaVistę od firmy Compaq. Wartość transakcji wyniosła 2,3 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200