Co Khan Academy sądzi o ChatGPT 4?

O najnowszej wersji ChatGPT wypowiedział się szef organizacji Khan Academy. Co o najnowszym rozwiązaniu sądzi edukacyjna organizacja non-profit?

Khan Academy to jedna z najpopularniejszych edukacyjnych organizacji nonprofit, która działa w sieci. Jej początki sięgają 2006 roku, kiedy to została założona przez absolwenta Massachusetts Institute of Technology. Hasłem Khan Academy od początku istnienia jest zapewnienie każdemu wysokiej jakości edukacji z dowolnego miejsca na ziemi. W związku z tym niezwykle ciekawe jest co o ChatGPT twierdzi sam szef Khan Academy.

Co założyciel Khan Academy sądzi o ChatGPT?
Źródło: WebFactory Ltd / Unsplash

Co założyciel Khan Academy sądzi o ChatGPT?

Źródło: WebFactory Ltd / Unsplash

Sal Khan - założyciel oraz szef Khan Academy wbrew obiegowej opinii o przeistaczaniu faktów oraz poważnych lukach przy wykonywaniu działań matematycznych uważa, że najnowsza wersja ChatGPT (aktualnie dostępna jedynie w modelu subskrypcyjnym) jest zaskakująco dobrym, przystępnym i wszechstronnym korepetytorem.

Według Khana generatywny silnik sztucznej inteligencji, który zasila ChatGPT to świetne rozwiązanie do nauki.

W wywiadzie dla AXIOS Khan przekazał, że "ChatGPT to bardzo potężna technologia, która jest coraz lepsza".

Khan odniósł się również do obaw środowiska edukacyjnego, które w wybranych przypadkach zakazuje stosowania ChatuGPT.

Sal Khan jest jednym z propagatorów wykorzystania nowych technologii do nauki, więc nie obawia się tak bardzo sztucznej inteligencji, ale rozumie obawy kolegów po fachu. Khan zaznacza, że ChatGPT podobnie jak człowiek nie jest nieomylny i nie można mu bezgranicznie ufać. Podkreśla również, że wiedza ChatGPT nie jest aktualizowana na bieżąco, a narzędzie słabo sprawdza się przy pracach wymagających dostępu do najnowszych informacji oraz obliczeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200