Cloud computing zmieni technologie bazodanowe

Statystycznie ponad jedna trzecia administratorów baz danych uważa, że w najbliższych latach najważniejsze zmiany w zakresie technologii bazodanowych będą wiązać się z popularyzacją modelu cloud computing. Co czwarty administrator twierdzi, że motorem zmian w zakresie baz danych będą technologie wirtualizacyjne.

Z przeprowadzonego na zlecenie firmy Embarcadero badania Database Trends Survey wynika, że 34 proc. ankietowanych specjalistów z zakresu baz danych spodziewa się, że to właśnie technologie związane z modelem przetwarzania w chmurze będą w największym stopniu wpływać na kierunek rozwoju środowisk bazodanowych oraz codziennie obowiązki osób zarządzających nimi. Kolejne 27 proc. uczestniczących w badaniu administratorów za główny czynnik wpływający na zmiany w technologiach bazodanowych uznaje popularyzację rozwiązań wirtualizacyjnych. Ok. 15 proc. ankietowanych uznało, że największe zmiany w zakresie funkcjonowania środowisk bazodanowych przyniesie popularyzacja pamięci masowych opartych na dyskach SSD. W przeprowadzonym w trzecim kwartale br. badaniu ankietowym wzięło udział ponad 1,2 tys. administratorów baz danych zatrudnionych głównie w firmach zatrudniających ponad tysiąc pracowników.

Czytaj też:

Kto, jeśli nie dział IT odpowiada za bezpieczeństwo danych?

Nowy, szybszy MySQL jeszcze w tym tygodniu

CIO spojrzenie na cloud computing

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200