Cloud computing może stworzyć 2,5 mln miejsc pracy

Strategia Komisji Europejskiej "Wyzwolenie potencjału cloud computingu w Europie" (pisaliśmy o tym w CW 27/2012) wskazuje, że chmura może wesprzeć rozwój gospodarczy UE, stworzyć 2,5 mln miejsc pracy i zwiększyć unijny PKB o 1% (160 mld euro).

Neelie Kroes, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i komisarz europejski ds. agendy cyfrowej, określiła cloud computing jako element, który może zrewolucjonizować ekonomię Unii. Rozwój technologiczny ma wzmocnić sektor małych i średnich przedsiębiorstw, dzięki dostarczaniu im wygodniejszych, dobrze dopasowanych i tańszych usług.

Na początku października w Luksemburgu odbyła się konferencja organizowana przez organizację EuroCloud Europe, która stowarzysza wszystkie organizacje EuroCloud z Europy. W Polsce takie stowarzyszenie - EuroCloud Poland - zakłada Anna Nietyksza, prezes firmy Eficom, członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

Zobacz również:

  • Red Hat Enterprise Linux wkroczył do chmury Oracle
  • Migracja do chmury - jak wygląda i jak się do niej przygotować?
  • Trendy sieciowe w centrach danych do obserwacji w 2023 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200