Cloud Connect połączy Google Docs i MS Office

Google rozpoczyna testy wtyczki, która pozwoli użytkownikom Microsoft Office na łatwe przesyłanie i edycję dokumentów w chmurze obliczeniowej Google Docs. Plugin o nazwie Cloud Connect testują na razie wybrane osoby korzystające z pakietu MS Office 2010.

Cloud Connect to wtyczka do MS Office, która pomoże nam w synchronizacji office'owym dokumentów z Google Docs.

Polecamy:

Zobacz też:

Więcej informacji:

Google przejęło w marcu firmę DocVerse, która zapewnia użytkownikom Microsoft Office możliwość współdzielenia i edytowania dokumentów online.

Dzięki połączeniu sił, Google i DocVerse opracowali ciekawą wtyczkę do połączenia Office'a z usługami Google Docs.

Cloud Connect na początku 2011 r. dostępny będzie w pakietach MS Office 2003, 2007 i 2010. Dzięki wtyczce, dokumenty Word, Excel i PowerPoint będzie można zapisywać bezpośrednio w Google Docs.

Wtyczka działać będzie jako dodatkowy element wstążki. Po zapisie, zmiany wprowadzone do dokumentu zostaną zsynchronizowane z serwerem. Wśród licznych zalet tej możliwości, Maciej Wilgucki zauważa też niektóre wady.

O ile zmiany wprowadzane lokalnie są synchronizowane z serwerem, tak modyfikacja dokumentów online spowoduje, że nie będzie się on synchronizował z lokalną wersją - pisze m.in. w notce na swoim blogu.

To prawda, choć w obliczu rozwijającego się pakietu Microsoft Office Web Apps, pomysł Google i tak wydaje się ciekawy. Dzięki usłudze Docs, internauci z pomocą komputera PC lub przeglądarki w komórce, mogą łatwo podejrzeć office'owe dokumenty, nawet, jeśli nie zainstalowali pakietu biurowego na swojej maszynie.

Jakiś czas temu, Google pochwaliło The Document Foundation i zdecydowało o udzieleniu wsparcia LibreOffice. Być może, w kolejnej wersji pakietu również możliwa będzie synchronizacja z Google Docs? Na razie, Google nie udzieliło nam komentarza w tej sprawie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200