Citrix: zdalny dostęp do platform MetaFrame

Firma wprowadza na rynek oprogramowanie Citrix Secure Gateway, umożliwiające internetowy dostęp do aplikacji w terminalowym środowisku MetaFrame.

Citrix Systems wprowadza na rynek oprogramowanie Citrix Secure Gateway (CSG) dla platform terminalowych MetaFrame for Windows i Citrix MetaFrame 1.1 for Unix. Zapewnia ono użytkownikom możliwość zdalnego i bezpiecznego dostępu do aplikacji i zasobów sieciowych przez Internet. CSG działa jak bramka SSL między serwerami MetaFrame a stacjami klienckimi, pracującymi w opracowanej przez firmę architekturze ICA (Independent Computing Architecture). Połączenia realizowane przez sieci publiczne zabezpiecza 128-bitowy protokół SSL. CSG jest "przezroczysty" dla aplikacji i urządzeń sieciowych. Zapewnia również pełną integrację z serwerem.

Citrix Secure Gateway jest dostępny bezpłatnie dla użytkowników MetaFrame dla XP lub MetaFrame dla Unix, którzy mają aktualną umowę "Subscription Advantage".

Zobacz również:

  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200