Citrix przechodzi w ręce prywatnej firmy inwestycyjnej

Citrix ma zostać przejęty za kwotę 16,5 mld USD przez stowarzyszone podmioty Vista Equity Partners oraz Evergreen, które powiązane są z Elliott Investment Management.

Grafika: Towfiqu barbhuiya/Unsplash

Po zakończeniu operacji, Citrix ma zostać połączony z TIBCO Software, tworząc w ten sposób jedną z wiodących na rynku IT firm specjalizujących się w analizowaniu danych i dostarczaniu zaawansowanych cyfrowych rozwiązań obsługujących biznes. Obie strony przewidują, że cała transakcja zostanie sfinalizowana w połowie tego roku.

TIBCO koncentruje się obecnie na zarządzaniu danymi obsługującymi przedsiębiorstwa, specjalizuje się w analityce predykcyjnej. Inwestorzy oczekują, że połączenie zapewni firmom i ich klientom bezpieczny dostęp do aplikacji i dostarczy im informacje potrzebne do tego, aby mogły przyspieszyć cyfrową transformację i obsługiwać hybrydowe miejsca pracy. Szacuje się, że połączone firmy będą obsługiwać 400 tys. klientów funkcjonujących w 100 krajach na całym świecie. Aż 98% z nich znajduje się na liście listy Fortune 500.

Zobacz również:

  • Zaawansowana analiza danych źródłem sukcesu w branży retail
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • Vercom przejmuje MailerLite

Przejęcie zostało już jednogłośnie zatwierdzone przez radę dyrektorów Citrix i oczekuje się, że zostanie zamknięte w połowie 2022 roku, gdy uzyska ostateczną zgodę akcjonariuszy. Umowa przewiduje, że Citrix będzie dalej funkcjonować pod obecną marką, zmieni tylko adres swojej centrali, która znajduje się dzisiaj na Florydzie (Fort Lauderdale).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200