Citrix i Intel szykują rewolucję w obszarze wirtualizowania pecetów

Citrix pracuje razem z Intelem nad nowym oprogramowaniem do wirtualizowania komputerów PC (hypervisor; nadzorca zarządzający wirtualnymi maszynami), które ma pracować dużo wydajniej i bezpieczniej niż stosowane obecnie rozwiązania.

Firmy zamierzają skończyć pracę na oprogramowaniem w drugiej połowie br. Intel zapowiada, że nadzorca będzie dołączany do oprogramowania firmware, które firma dostarcza producentom komputerów PC. Citrix zamierza natomiast integrować rozwiązanie ze swoimi produktami oferowanymi klientom, nie wykluczając jednak, że będzie je oferować jako oddzielną pozycję.

Nowy nadzorca będzie oparty w dużej mierze na oprogramowaniu opracowanym w ramach projektu open source Xen Client Initiative, zainicjowanego w zeszłym roku. Zarządca, nad którym pracują obie firmy należy do oprogramowania pracującego na niskim poziomie (nazywanego dlatego oprogramowaniem typu bare metal).

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.

Jest to zarządca Type 1, instalowane razem z oprogramowaniem firmware bezpośrednio na komputerze, niezależnie od systemu operacyjnego zarządzającego pecetem. Większość stosowanych obecnie w tym obszarze (komputery PC) rozwiązań należy do nadzorców Type 2, którzy są integrowani z systemem operacyjnym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200