Citrix: bezpłatny XenServer 5.5

Firma udostępniła Cirtix XenServer 5.5 - bezpłatny hypervisor do wirtualizacji serwera, oparty na projekcie open source Xen.

XenServer 5.5 zawiera nowe mechanizmy upraszczające zarządzanie wirtualizacją i integrację z innymi systemami w przedsiębiorstwie. Mechanizmy te to m.in. skonsolidowane składowanie, poszerzone narzędzia wyszukiwania, integracja z usługami katalogowymi Acive Directory i rozszerzone wsparcie goszczonych systemów operacyjnych - większość wersji Windows i Linux.

Firma udostępniła także wersję 5.5 pakietu Citrix Essentials dla XenServer i Hyper-V, zapewniającego zaawansowane możliwości zarządzania wirtualizacją dla użytkowników wykorzystujących te hypervisory. Citrix Essentials zawiera ulepszoną integrację pamięci masowej, automatyczne zarządzanie wersjami oraz dynamiczne rozkładanie obciążeń.

Równolegle z wydaniem wersji 5.5, Cirtix udostępnił witrynę XenServer Central, która ma pomagać użytkownikom w uzyskiwaniu wiedzy na temat hipervisora.

Nowe wydanie XenServer jest dostępne tutaj. Citrix Essentials 5.5 dla XenServer i Hyper-V jest dostępny w cenie 2500 USD za serwer, bez względu na liczbę procesorów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200