Cisco znowu na zakupach

Mamy dopiero połowę trzeciego kwartału, a Cisco zdecydowało się kupić kolejną, piątą już w tym roku firmę. Tym razem jest to powstała w 2017 roku izraelska firma Epsagon, specjalizująca się projektowaniu oprogramowania zarządzającego wydajnością aplikacji oraz mikrousługami.

Cisco

Wartość tej transakcji to 500 mln USD. Korporacja zapowiada, że zaprojektowane przez Epsagon usługi zostaną zintegrowane z AppDynamics. To narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, analizujące informacje odbierane z różnych domen całej infrastruktury IT, co pozwala zwiększyć dostępność aplikacji i usuwać związane z tym problemy. To rozwiązanie realizujące dwa zadania. Po stronie klienta monitoruje dostępność aplikacji, a po stronie centrum danych zarządza udostępniającymi je serwerami.

Decydując się na taką transakcję Cisco kierowało się tym, że firmy wdrażają ostatnio bazujące na chmurach aplikacje oraz

Zobacz również:

mikrousługi i rozwiązania wykorzystujące technologię kontenerów, nie rezygnując z tradycyjnych narzędzi rezydujących w lokalnych centrach danych. A do obsługi takich rozwiązań nadają się idealnie technologie opracowane przez Epsagon.

Cisco zapowiada, że oprócz wspomnianego wcześniej oprogramowania AppDynamics, technologia firmy Epsagon pojawi się też w takich narzędziach, jak ThousandEyes i Intersight. Pozwoli ona administratorom systemów IT bazującym na narzędziach Cisco monitorować i rozwiązywać problemy związane z dostępnością aplikacji i mikrousług.

Epsagon jest piątą akwizycją Cisco w tym roku. Wcześniej były to między innym takie firmy, jak Fluidmesh (przemysłowe sieci IoT), Kenna Security (bezpieczeństwo i zarządzanie podatnościami) czy Sedona Systems (sieci definiowane programowo). Po zakończeniu przejęcia, Epson stanie się częścią grupy Strategy, Incubation and Applications.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200