Cisco – zmiana na stanowisku CEO

Rada nadzorcza firmy poinformowała, że od 26 lipca stanowisko CEO obejmuje Chuck Robbins, zastępując długoletniego szefa korporacji Johna Chambersa, który dołączył do niej 24 lat temu i pełnił rolę CEO od stycznia 1995 r.

Chuck Robbins ma 26 lipca bieżącego roku zastąpić Johna Chambersa, który objął w Cisco Systems stanowisko CEO w 1995 roku, czyli w 11 lat po powstaniu firmy. Był jednym z głównych architektów strategii firmy w takich obszarach, jak program partnerski (co roku przynoszący ponad 40 miliardów dolarów przychodu), sprzedaż w segmencie commercial (który odpowiada za 25 proc. biznesu firmy) czy przejęcia innych producentów rozwiązań sieciowych.

Cisco – zmiana na stanowisku CEO

26 lipca stanowisko CEO w firmie Cisco Systems obejmuje Chuck Robbins.

Chuck Robbins dołączył do Cisco w 1997 roku, obejmując wtedy stanowisko account manager. Wcześniej pracował w firmach Bay Networks i Ascend Communications, a w Cisco Systems był ostatnio odpowiedzialny za globalną sprzedaż.

Zobacz również:

Cisco – zmiana na stanowisku CEO

John Chambers obejmuje stanowisko Executive Chairman w radzie nadzorczej Cisco.

Cisco ogłosiło także, że John Chambers, dotychczasowy CEO i przewodniczący rady nadzorczej nadal pozostaje w radzie obejmując w niej stanowisko Executive Chairman. W czasie, gdy zaczął on zarządzać firmą jej roczne przychody wynosiły 1,2 mld USD i zatrudniała 4 tys. osób. Obecnie roczne przychody Cisco osiągnęły wartość 48 mld USD, a zatrudnienie wzrosło do ponad 70 tys. osób.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200