Cisco zapewni punktom końcowym i poczcie e-mail lepszą ochronę

Korporacja przedstawiał nowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa usług mailowych, które zapobiegają atakom phishingowym oraz podszywaniu się pod innego nadawcę wiadomości (zjawisko tzw. spoofingu). Rozwiązania chronią też użytkowników przed atakami typu ransomware, malwarem oraz tzw. cryptominingiem.

Zarządzane w chmurze rozwiązanie Cisco Advanced Malware Protection (AMP) for Endpoints, zapewnia ochronę nawet wtedy, gdy użytkownik jest offline. Chroni też punkty końcowe przed bezplikowym złośliwym oprogramowaniem, które lokuje się bezpośrednio w pamięci operacyjnej, a nie na dysku twardym.

Nowa usługa Cisco Visibility łączy w sobie funkcjonalności Cisco Talos oraz usług zewnętrznych dostawców, korzystając z informacji o alertach pochodzących z różnych źródeł. Rozwiązanie sprawia, że analitycy nie muszą przełączać się pomiędzy różnymi systemami i otrzymują dostęp do danych z Talos, Cisco Umbrella Investigate, Threat Grid i AMP.

Zobacz również:

  • Haker oferuje sprzedaż danych 48,5 mln użytkowników szanghajskiej aplikacji COVID
  • Cisco opuści rynek rosyjski
  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android

Cisco zawarło porozumienie z firmą Agari, którego owocem są nowe funkcjonalności obejmujące między innymi : Cisco Domain Protection (automatyzacja procesów, co umożliwia zapobieganie phishingowi) oraz Cisco Advanced Phishing Protection (wykorzystanie uczenia maszynowego w rozwiązaniu Cisco Email Security do zapobiegania napływowi maili wysyłanych przez cyberprzestępców przy użyciu cudzych kont).

Cisco zacieśniło również współpracę z firmą ConnectWise, czego efektem jest opracowanie ConnectWise Advanced Security Dashboard, czyli platformy integrującej rozwiązania obu firm.

Źródła: Cisco, d*fusion communication

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200