Cisco zaoferuje usługi security

Koncern Cisco zapowiedział, że zamierza uzupełnić swoją ofertę usług IT o usługi zarządzania bezpieczeństwem. Firma chce dzięki temu promować inne swoje produkty z segmentu security oraz umożliwić klientom korzystanie z kompleksowego portfolio usług.

Bryan Palma, wiceprezes Cisco i szef sformowanego niedawno działu Services Security Practice poinformował, że firma chce zaoferować nowe typy usług z dziedziny managed security – aczkolwiek na razie nie ujawnił, jakie dokładnie będą to produkty i jak Cisco zamierza je oferować. 

Koncern już w tej chwili ma w ofercie wiele produktów z zakresu bezpieczeństwa – od rozwiązań firewall i VPN, przez systemy wykrywania włamań, aż po bramki do prowadzenia bezpiecznej komunikacji. Firma przejęła też niedawna dostawcę rozwiązań IPS - Sourcefire. 

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • „Greatness” – nowe pishing aaS

Warto odnotować, że przed dołączeniem do Cisco, Bryan Palma był wiceprezesem działu Cyber and Security Solutions w koncernie Boeing (ów dział miał w portfolio m.in. narzędzia do monitorowania ruchu sieciowego, analizowania danych oraz przeprowadzania cybersymulacji  - wśród odbiorców tych rozwiązań byli zarówno klienci rządowi, jak i korporacyjni). Jeszcze wcześniej Palma był m.in. szefem działu IT koncernu PepsiCo oraz agentem amerykańskiej Secret Service, specjalizującym się w walce z cyberprzestępczością.

Zdaniem analityków, plany Cisco są ambitne i dość logiczne – aczkolwiek ich realizacja niekoniecznie będzie prosta. Problem polega na tym, że wielu klientów korzystających z usług IT oferowanych przez Cisco jednocześnie korzysta z rozwiązań managed security dostarczanych przez inne firmy. Niewykluczone jednak, że sposobem na przekonanie ich do "bezpieczeństwa od Cisco" będzie oferowanie całego zestawu usług, kompleksowo zaspokajającego potrzeby IT danej organizacji. 

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200