Cisco zainwestuje 200 mln USD w Softbank

Firmy zacieśniają swoją długoletnią współpracę. Zamierzają też wspólnie inwestować w nowe przedsięwzięcia szerokopasmowe i internetowe w regionie Azji i Pacyfiku.

Cisco Systems zamierza kupić ok. 1% udziałów w japońskim Softbanku. Amerykański potentat rozwiązań sieciowych podał, że przeznaczy na ten cel 200 mln USD.

Jednocześnie firma Cisco poinformowała, że odkupi od Softbanku, największego w regionie azjatyckim inwestora w przedsięwzięcia internetowe, większość posiadanych przez niego udziałów Cisco Systems KK - japońskim oddziale Cisco. Wartość tej transakcji ma wynieść 275 mln USD.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk nie przejmie Twittera. "Składali fałszywe oświadczenia"
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Ponadto kalifornijska firma zamierza przeznaczyć 1,05 mld USD na nowy fundusz inwestycyjny, tworzony przez Softbank. Ma on wspierać nowe przedsięwzięcia w regionie Azji i Pacyfiku. Inwestycje będą dotyczyć głównie firm działających na rynku rozwiązań szerokopasmowych, optycznych, bezprzewodowych i internetowych.

Współpraca Cisco z Softbankiem sięga roku 1994, gdy ta druga firma odegrała znaczącą rolę w pomocy przy uruchamianiu japońskiego oddziału Cisco.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200