Cisco wycofuje ONS 15900

Cisco zaprzestało sprzedaży i rozwoju przełącznika optycznego ONS 15900 Wavelength Router, przeznaczonego do pracy w szkieletach sieci operatorów telekomunikacyjnych, budowanych w technologii mesh. Przełącznik routujący został przejęty przez Cisco w wyniku zakupu firmy Monterey Networks w 1999 r. za 500 mln USD.

Producent uzasadnia tę decyzję małym zainteresowaniem urządzeniem wśród klientów. "Obecnie operatorzy bardziej są zainteresowani dołączaniem klientów do funkcjonujących szkieletów optycznych niż rozbudową bądź tworzeniem szkieletów. To wpływa na zmniejszenie zainteresowania urządzeniami 15900 na rzecz przełączników metropolitarnych" - mówi Carl Russo, wiceprezes działu Cisco Optical Networking. Jego zdaniem ogromnym zainteresowaniem cieszą się przełączniki ONS 15454 i 15327, przeznaczone do pracy na obrzeżach sieci szkieletowej.

Cisco nie ujawnia, jak wielu klientów wykorzystuje już platformę 15900. Zapewnia jednak, że jest to jedyne wycofywane urządzenie optyczne. Firma nadal rozwija przełącznik DWDM Cisco ONS 15800, który jest wynikiem przejęcia firmy Pirelli w 1999 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200