Cisco wspiera rozwój umiejętności cyfrowych i bezpieczeństwa IT

Cisco przeszkoli 10 milionów osób w regionie EMEA w ciągu najbliższej dekady w zakresie technologii cyfrowych i cyberbezpieczeństwa.

Jan Vašek / Pixabay

Cel ten jest częścią globalnej strategii firmy w ramach Cisco Networking Academy, która zakłada edukację w zakresie umiejętności cyfrowych dla 25 milionów ludzi na całym świecie, aby umocnić ich pozycję na rynku pracy.

Cisco ogłosiło kolejny krok w programie Cisco Networking Academy: przeszkolenie 10 milionów osób z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w ciągu najbliższych 10 lat w zakresie technologii cyfrowych i cyberbezpieczeństwa.

Zobacz również:

  • Przyszłość to multicloud. Wnioski z Cisco 2023 Global Networking Trends Report

Według Światowego Forum Ekonomicznego, już do 2025 roku postęp technologiczny i automatyzacja stworzą 97 milionów nowych stanowisk na całym świecie, zmuszając jednocześnie 85 milionów osób do zmiany swojego zawodu. Cisco, poprzez program Cisco Networking Academy dąży do wyedukowania milionów osób na całym świecie, aby posiadały one umiejętności techniczne i cyfrowe wymagane na zmieniającym się rynku pracy.

Przeszkolenie 10 milionów osób z regionu EMEA w ramach programu Cisco Networking Academy jest częścią strategii Cisco na najbliższe 10 lat, w ramach której firma pragnie wyedukować łącznie 25 milionów ludzi na całym świecie. Program ten obchodził pod koniec zeszłego roku 25-lecie działalności i jak dotąd dotarł do 17,5 miliona kursantów w 190 krajach. Jest jednym z najdłużej funkcjonujących na świecie programów programów typu „skills-to-jobs”, oferujący edukację techniczną poprzez silne partnerstwa publiczno-prywatne, wysokiej jakości programy nauczania oraz integracyjne programy rozwoju pracowników.

W ramach Cisco Networking Academy działa też program Start IT – Cisco4Ukraine, w ramach którego w WSIiZ Rzeszowie zostanie przeszkolonych 10 tysięcy imigrantek i imigrantów z Ukrainy.

„Potrzebujemy globalnej klasy specjalistów posiadających odpowiednie umiejętności cyfrowe, aby rozwijać zrównoważone i bezpieczne przedsiębiorstwa oraz bardziej sprawiedliwe społeczeństwa. Tworzenie lokalnej puli talentów nowej generacji ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego włączenia społecznego i odporności gospodarczej" - powiedział Guy Diedrich, SVP i Chief Innovation Officer w Cisco .

We współpracy z instytucjami edukacyjnymi, organami rządowymi i organizacjami społecznymi na całym świecie, Cisco Networking Academy wykorzystuje doświadczenie Cisco, aby zapewnić program nauczania i narzędzia oparte na chmurze, koncentrujące się na technologiach informacyjnych i komunikacyjnych kształtujących przyszłość – takich jak bezpieczeństwo cyfrowe, sieci, współpraca w nowym świecie pracy hybrydowej czy Internet rzeczy (IoT). Kursy są zaprojektowane tak, aby wyposażyć uczniów w umiejętności wymagane obecnie na rynku pracy w szeroko pojętych nowych technologiach.

Kursy dostosowane są do uznawanych w branży certyfikatów i przygotowują uczniów w zakresie umiejętności uniwersalnych, potrzebnych do wykonywania pracy w całej branży IT. Na przestrzeni lat 94% studentów z regionu EMEA, którzy uczestniczyli w kursach powiązanych z certyfikatami Cisco, znalazło pracę i / lub możliwości dalszego kształcenia.

Pierwsze tygodnie START IT w Polsce – Rzeszów wiodącym ośrodkiem edukacji na rzecz cyberbezpieczeństwa

Najnowszym projektem edukacyjnym w Polsce, związanym z programem Cisco Networking Academy, jest program Start IT – Cisco4Ukraine. Kursy, prowadzone we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) w Rzeszowie, mają na celu przeszkolenie 10 000 osób w ciągu najbliższych 2 lat. Głównymi odbiorcami są osoby pochodzenia ukraińskiego mieszkające w Polsce, którzy chcą budować umiejętności cyfrowe, przekwalifikować się lub podnieść kwalifikacje.

Firma już dziś może pochwalić się pierwszymi absolwentami i absolwentkami tego programu w Polsce. Osoby z Ukrainy zostały przeszkolone w zakresie umiejętności cyfrowych i cyberbezpieczeństwa w ramach projektu Start IT – Cisco 4 Ukraine. Kurs ten prowadzony jest we współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dotychczas, w kursach pilotażowych uczestniczyło ponad 700 osób.

Rzeszowska WSIiZ jest w czołówce najważniejszych i najbardziej prestiżowych partnerów Cisco w Europie. Była pierwszą placówką oświatową w Polsce (oraz jedną z kilkunastu w Europie), które uzyskały status Cisco Academy Training Center. Obecnie rzeszowska uczelnia opiekuje się przeszło 500 Akademiami Cisco na terenie Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Słowacji oraz Czech. W 2018 roku WSIiZ otrzymała nagrodę dla najlepszego Partnera w programie Cisco Networking Academy w regionie. To prestiżowe wyróżnienie przyznane zostało zaledwie trzem uczelniom w Europie.

Źródło: Cisco

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem IDG[email protected]

TOP 200