Cisco wprowadza do swoich produktów zintegrowaną platformę bezpieczeństwa

Korporacja ogłosiła udostępnienie od 30-go czerwca zapowiadanej kilka miesięcy temu w pełni zintegrowanej, opartej na chmurze platformy cyberbezpieczeństwa Cisco SecureX. Informuje też, że zostanie ona wbudowana we wszystkie jej produkty Cisco Security.

Bezpieczeństwo

Platforma została zaprezentowana pierwszy raz pod koniec lutego tego roku w San Francisco podczas konferencji bezpieczeństwa cybernetycznego RSA 2020. Zapewnia ona analizę zdarzeń w całym przedsiębiorstwie, wykorzystując dane z ponad 150 milionów punktów końcowych, ruchu sieciowego z przełączników i routerów, w tym również ruchu zaszyfrowanego, chmur Google, AWS i Azure oraz prywatnych centrów danych.

Jak twierdzą twórcy rozwiązania, może ono w ciągu kilku minut wykryć i usunąć zagrożenie, analizując dane, zbierają dane z różnych produktach bezpieczeństwa.

Zobacz również:

Rozwiązanie zapewnia możliwość monitorowania najważniejszych parametrów operacyjnych i dotyczących zagrożeń w odniesieniu do sieci, punktów końcowych, chmury i aplikacji. Dzięki zastosowaniu tzw. wstążki SecureX, platforma jest zintegrowana z każdą technologią Cisco Security. Dlatego użytkownicy zyskują dostęp do funkcjonalności platformy we wszystkich użytkowanych produktach.

Mechanizmy reagowania na zagrożenia w SecureX umożliwiają ekspertom ds. bezpieczeństwa szybkie identyfikowanie zaatakowanych celów i usuwanie zagrożeń w ciągu kilku minut, dzięki zestawianiu danych z wielu źródeł i danych telemetrycznych z sieci, punktów końcowych, poczty e-mail, chmury i produktów innych dostawców.


TOP 200