Cisco sprzedaje oddział Linksys

Cisco informuje, że podjął decyzję o sprzedaży swojego oddziału Linksys, który produkuje urządzenia sieciowe obsługujące domowe sieci komputerowe. Nowym właścicielem oddziału będzie Belkin, który przejmuje markę Linksys i zgodnie z umową będzie honorować wszystkie podjęte do tej pory przez Linksys zobowiązania dotyczące gwarancji i wsparcia technicznego klientów.

Cisco przejął firmę Linksys w 2003 roku, rozszerzając tym samym swoją działalność również na urządzenia sieciowe stosowane przez użytkowników domowych oraz małe biura (sektor SOHO). Sprzedając oddział Linksys firma Cisco sygnalizuje, że po 10 latach działalności na tym rynku zamierza się obecnie skoncentrować wyłącznie na produktach sieciowych dedykowanych dla firm i sektora "enterprise".

Belkin po przejęciu oddziału Linksys stanie się poważnym graczem na rynku produktów sieciowych przeznaczonych dla sektora SOHO i użytkowników domowych. Ocenia się, że np. na rynku amerykańskim Belkin wejdzie w posiadanie 30% tego rynku i umocni znacznie swoją pozycję w Europie oraz na innych kontynentach.

Zobacz również:

  • Cisco opuści rynek rosyjski
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200