Cisco rozwija technologie IoT

Korporacja ogłosiła wprowadzenie do oferty dwóch nowych rozwiązań dla IoT (Internet Rzeczy): Cisco IoT Operations Platform i Cisco IoT Threat Defense.

Platforma Cisco IoT Operations integruje elementy systemów IoT, gromadząc generowane przez nie dane w czasie rzeczywistym i dostarczając je do właściwych aplikacji i osób. Rozwiązanie składa się z trzech głównych elementów, które będą wprowadzane do szerokiej dystrybucji jeszcze w tym roku: Connection Management at Scale, Fog Computing i Data Delivery.

Podstawą na której działają wymienione wyżej elementy platformy Cisco IoT, jest drugie nowe rozwiązanie bezpieczeństwa noszące nazwę Cisco IoT Threat Defense. Rozwiązanie to jest w pierwszej kolejności przeznaczone do ochrony krytycznych danych i usług w zaawansowanych systemach opieki zdrowotnej, energetyce, transporcie i przemyśle

Zobacz również:

  • SpaceX ponownie opóźnia nałożenie limitów danych dla Starlinka
  • Trendy sieciowe w centrach danych do obserwacji w 2023 r.
  • Jak łatwo złamać lekkie szyfry, czyli o bezpieczeństwie internetu rzeczy

Architektura tego rozwiązania w powiązaniu z usługami oferowanymi przez Cisco pozwala na segmentację urządzeń IoT podłączonych do sieci, po to by zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Cisco IoT Threat Defense wspiera takie mechanizmy opracowane przez Cisco, jak: segmentacja sieci (Cisco TrustSec), analityka zachowań w sieci (Cisco Stealthwatch), prezentacja aktywnych w sieci urządzeń (Cisco ISE), bezpieczny zdalny dostęp (Cisco AnyConnect), bezpieczeństwo w systemie chmurowym (Cisco Umbrella), ochrona przed szkodliwymi kodami (Cisco AMP) i zapora sieciowa nowej generacji (Cisco Firepower NGFW).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200