Cisco rozwija produkcję wieżowych przełączników gigabitowych

Cisco rozwija produkcję sprzętu Gigabit Ethernet mającego konstrukcję wieżową, wprowadzając do swojej oferty nowe przełączniki Ethernet wspierające tę technologię.

I tak przełącznik Catalyst 3750-12S zawiera 12 gigabitowych portów wspierających sieci światłowodowe. Przełącznik może być użyty do zbudowania wieży, w skład której mogą wchodzić inne przełączniki linii 3570. Wieża (która może się składać z ośmiu przełączników) pracuje w oparciu o firmową technologię StackWise, tworząc w ten sposób wysokowydajny węzeł sieci. Przełącznik jest dostarczany razem z oprogramowaniem Cluster Management Suite, którego można użyć do konfigurowania klastrów StackWise i do zarządzania nimi.

Inny przełącznik, noszący nazwę Catalyst 2790G-24T, może z powodzeniem pełnić rolę węzła instalowanego na obrzeżu sieci, oferując 24 porty pracujące z szybkościami 10, 100 i 1000 Mb/s. Każdy port wspiera rozwiązania gwarantujące świadczenie usług na określonym poziomie (QoS). Oba przełączniki pracują bardzo wydajnie, dzięki czemu użytkownicy uzyskują szybszy dostęp do urządzeń pracujących w sieci LAN.

Zobacz również:

Przełącznik Catalyst 2790G-24T powinien zainteresować te przedsiębiorstwa, które zamierzają budować struktury sieciowe udostępniające komputerom PC połączenia pracujące z szybkością 1 Gb/s. Sprzyja temu fakt, że porty przełącznika obsługują wszystkie szybkości przewidziane przez standard Ethernet (10, 100 i 1000 Mb/s).

Technologia StackWise został zaprezentowana przez Cisco w kwietniu 2003 roku z chwilą wprowadzenia na rynek przełączników linii Catalyst 3750. Technologia pozwala budować wieże Gigabit Ethernet oparte na pierścieniu pracującym z szybkością 32 Gb/s, dzięki czemu węzeł sieci pracuje niezwykle wydajnie i oferuje takie rozwiązania jak szybkie przełączanie przełączników na wypadek awarii jednego z nich (failover).

Przełącznik Catalyst 3750G-12S jest już dostępny (cena katalogowa – 8000 USD), a przełącznik pojawi się w ofercie Cisco pod koniec sierpnia br. (cena katalogowa – 5500 USD).