Cisco rozszerza sieć intuicyjną o rozwiązania bezprzewodowe i modele przeznaczone dla średnich firm

Firma rozszerza rodzinę przełączników Catalyst o modele wspierające sieci pracujące intuicyjnie. Architektura takich sieci sprawia, że mogły się one same „uczyć”, dostosowywać do otoczenia i w konsekwencji ewoluować.

Nowe portfolio przełączników Catalyst 9000 pozwala użytkownikom wykorzystanie funkcjonalności wspierające intuicyjność nie tylko w ramach dużych sieci przewodowych, ale także sieci bezprzewodowe i mniejsze wdrożenia w pojedynczym oddziale firmy.

Wśród nowych produktów znajduje się bezprzewodowy kontroler Catalyst 9800. Dzięki niemu klienci mogą korzystać z zabezpieczeń, automatyzacji i usług analitycznych w środowisku przewodowym i bezprzewodowym, wykorzystując ten sam system operacyjny. Kontroler jest zgodny ze standardem 802.11ax i może być uruchamiany w dowolnym miejscu i dowolnej chmurze lub osadzony wirtualnie na przełącznikach Catalyst 9000.

Zobacz również:

  • Instagram będzie mieć własnego chatbota AI
  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE
  • FCC zbada czy sieci Wi-Fi 6E mogą zakłócać pracę innych bezprzewodowych systemów łączności

Model wspiera obecne standardy bezprzewodowe i dzięki płynnym aktualizacjom oprogramowania, nowym mechanizmom ochrony przed zagrożeniami i zaawansowanej programowalności, ulepsza usługi bezprzewodowe.

Kolejna nowość to przełączniki zaprojektowane z myślą o mniejszych firmach. Mowa o przełącznikach Catalyst 9200, dzięki którym małe i średnie firmy po raz pierwszy zyskują dostęp do pełnego zestawu usług adresowanych wcześniej wyłącznie do większych organizacji.

Kontrolery bezprzewodowe Catalyst 9800 i przełączniki Catalyst 9200L będą dostępne w czwartym kwartale 2018 roku, a przełączniki Catalyst 9200 pojawią się w ofercie firmy w pierwszym kwartale 2019.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200