Cisco - routery ISR z modułami 3G

Cisco opracował moduł wspierający bezprzewodową technologię 3G, przeznaczony do instalowania w routerach linii ISR (Integrated Services Router). Firma zaprezentuje swój produkt (który powinien zainteresować operatorów sieci komórkowych) w Orlando na targach CTIA Wireless.

Moduł o nazwie 3G Wireless WAN High-speed Interface Card pozwala użytkownikom uzyskiwać dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci opartych na technologiach EV-DO (Evolution-Data Optimized) lub HSDPA (High-Speed Downlink Packet Access).

W opinii Cisco, sieci takie będą przez użytkowników traktowane jako rozwiązanie zapasowe, używane wtedy, gdy sieć podstawowa (zapewniająca dostęp do Internetu) ulega awarii. Jak dotąd, żadna firma produkująca routery nie może się pochwalić takim rozwiązaniem. Jest to więc nowatorskie rozwiązanie.

Zobacz również:

  • Cisco opuści rynek rosyjski
  • Sieć 5G - jak wygląda w praktyce infrastruktura w Polsce?

Użytkownik ma do wyboru kilka modeli modułu, który wspiera połączenie HSDPA lub EV-DO i zapewnia wsteczną zgodność z innymi, wolniejszymi technologiami. Rozwiązanie pojawi się oficjalnie w ofercie Cisco w czerwcu br. Cena - 850 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200