Cisco przejmuje platformę NetFusion

Korporacja ogłosiła, że podjęła decyzję o zakupie firmy Sedonasys Systems, która działa na rynku produktów klasy HCO (Hierarchical Controller) i specjalizuje się w rozwiązaniach sieciowych definiowanych programowo.

Cisco

W opinii analityków, Cisco zdecydowało się na taki krok głównie z jednego powodu. Chodzi o platformę sieciową NetFusion, której twórcą jest mająca swoją główną siedzibę w Los Angeles firma Sedonasys. Był to właściwie pierwszy w tej branży dostawca rozwiązań IT bazujących na technologii, która umożliwia pełną abstrakcję sieci komputerowych i ich kontrolowanie przy użyciu oprogramowania.

Cisco przystąpi teraz zapewne do wzbogacenia swojej platformy Cisco Crosswork (stworzonej z myślą o dostawcach usług komunikacyjnych i internetowych) przez dodanie do niej rozwiązań bazujących na NetFusion., tak aby mogli zarządzać swoimi usługami z poziomu jednego interfejsu.

Zobacz również:

Dzięki rozwiązaniom Cisco Crosswork i Sedona NetFusion, użytkownicy będą mieli dostęp do repliki całej sieci w czasie rzeczywistym w celu predykcyjnego zarządzania wszelkimi zmianami we wdrożeniach i śledzenia w czasie rzeczywistym wszystkich zasobów sieciowych.


TOP 200