Cisco przejmuje Tandberga

Cisco zdecydował się przejąć za sumę 3 mld USD norweską firmę Tandberg, specjalizującą się w produkcji rozwiązań telepresence oraz systemów do prowadzenia wideokonferencji. Po przejęciu firmy Tanberg w Cisco powstanie nowy oddział noszący nazwę TelePresence Technology Group.

Cisco ma w swojej ofercie również rozwiązania typu telepresence oraz systemy do prowadzenia wideokonferencji oparte na komputerach desktop, takie jak Unified Video Advantage. Analitycy zwracają uwagę na fakt, że po wejściu w posiadanie szeregu zaawansowanych technologii wideo opracowanych przez firmę Tandberg, Cisco będzie w stanie stawić śmielej czoła konkurencji, przede wszystkim firmie Polycom.

Przychody firmy Tandberg wyniosły w finansowym 2008 r. 808,8 mln USD. Oczekuje się, że ostateczne przejęcie firmy Tandberg nastąpi w pierwszej połowie 2010 r. po spełnieniu szeregu formalnych i prawnych warunków, które muszą być zawsze w przypadku zawierania tego rodzaju transkacji dopełnione.

Zobacz również:

  • Najlepsi pracodawcy świata

Czytaj także;

Profile - system Full HD do prowadzenia wideokonferencji

Tandberg promuje ideę wideokonferencji i prezentuje nowe produkty

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200