Cisco przejmuje OpenDNS

Firma Cisco ogłosiła zamiar przejęcia OpenDNS - dostawcy rozwiązań bezpieczeństwa implementowanych w urządzeniach podłączanych do sieci. Wartość transakcji to 635 mln USD, a spodziewana finalizacja przejęcia ma nastąpić w pierwszym finansowym kwartale 2016 r.

Przedstawiciel Cisco poinformował, że jednym z głównych powodów podjęcia decyzji o przejęciu firmy OpenDNS był fakt, że produkuje ona szereg elementów – w tym czujniki – którymi Cisco jest zainteresowane i które zamierza instalować w produkowanym przez siebie sieciowym sprzęcie.

Na ostatniej konferencji Cisco Live można się było dowiedzieć, że firma podjęła inicjatywę Security Everywhere, w ramach której zamierza wzmocnić bezpieczeństwo swoich sieciowych urządzeń. To zadecydowało również w dużym stopniu o tym, że Cisco podjęło właśnie taką decyzję.

Zobacz również:

  • Cisco opuści rynek rosyjski
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner

Firma OpenDNS została założona w 2005 roku i oferuje szereg chmurowych rozwiązań zapewniających użytkownikom bezpieczeństwo. Usługi chronią firmowe systemy IT na różne sposoby. Analizują np. adresy IP urządzeń z którym użytkownik zamierza nawiązać łączność i zapobiega takim sesjom wtedy, gdy zagrażają one bezpieczeństwu danego użytkownika.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200