Cisco przejmuje IPmobile za 425 mln USD

Jest to kolejny zakup giganta sieciowego, związany z rozbudową jego oferty sieci bezprzewodowych.

Cisco Systems konsekwentnie realizuje swój plan przejęć kolejnych firm. Tym razem firma kupuje IPmobile, producenta oprogramowania przeznaczonego do systemów bezprzewodowych. Wartość transakcji, która ma zostać sfinalizowana w formie wymiany akcji, szacowana jest na 435 mln USD.

Prywatna IPmobile będzie już 16. firmą sieciową, którą koncern przejął w tym roku. Jej kupno ma pozwolić Cisco na rozbudowę oferty sieci bezprzewodowych. W tym samym celu zostały przejęte wcześniej firmy Aironet Wireless Communications oraz JetCell.

Przejmowana firma tworzy sieci bezprzewodowe typu IP-RAN (Radio Access Networks), które pozwalają na podłączenie do Internetu bezprzewodowych stacji bazowych. Jej rozwiązania umożliwiają zarządzanie i kontrolę transmisji internetowych w sieciach radiowych, pomiędzy urządzeniami przenośnymi (np. telefonami komórkowymi), a stacjami bazowymi. Technologia ta przeznaczona jest do wykorzystania w sieciach komórkowych tzw. trzeciej generacji.

***

Cisco kupuje dwie kolejne firmy

Cisco kupuje producenta rozwiązań dla sieci bezprzewodowych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200