Cisco przejmuje ArrowPoint Communications za 5,7 mld USD

Cisco zamierza przejąć ArrowPoint Communications, producenta przełączników zoptymalizowanych do przesyłania treści internetowych. Wartość transakcji, która ma zostać sfinalizowana do końca lipca br. w...

Cisco zamierza przejąć ArrowPoint Communications, producenta przełączników zoptymalizowanych do przesyłania treści internetowych. Wartość transakcji, która ma zostać sfinalizowana do końca lipca br. w formie wymiany akcji, jest szacowana na 5,7 mld USD.

Po sfinalizowaniu transakcji, produkty ArrowPoint w połączeniu z produktami infrastruktury internetowej Cisco mają być oferowane operatorom usług internetowych, firmom zajmującym się serwowaniem usług WWW i tym, którym są zainteresowane oferowaniem klientom szybszego dostępu do Internetu.

Przedstawiciele Cisco dodali też, że nie wykluczają integracji rozwiązań programowych ArrowPoint z obecnymi już na rynku produktami Cisco. Dodali też, iż produkty przejmowanej firmy uzupełniają rodzinę wysoko wydajnych przełączników Catalyst Cisco, przeznaczonych na rynek systemów korporacyjnych i operatorów usług telekomunikacyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200