Cisco prezentuje nowy zestaw narzędzi do analizy danych z IoT

Firma ogłosiło nową strategię dotyczącą systemów i narzędzi do analizy danych oraz wprowadziła zestaw rozwiązań Cisco Connected Analitycs for the Internet of Everything, w skład którego wchodzą pakiety oprogramowania wyposażone w narzędzia umożliwiające analizę zbiorów danych niezależnie od tego gdzie są one zapisane i przechowywane.

Dane IoT odbierane są tym z wielu różnych źródeł znajdujących się często poza brzegiem firmowej sieci, stąd potrzeba opracowania nowego zestawu narzędzi do ich analizowania. Zestaw rozwiązań Connected Analytics został tak zaprojektowany, by umożliwić firmom z różnych branż dostęp do danych, prognoz i informacji o trendach, które mogą mieć bezpośredni wpływ na ich biznes i to w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

W skład Cisco Connected Analytics wchodzi kilka narzędzi. Najważniejsze z nich, to: Connected Analytics for Events (oprogramowanie do analizowania działania sieci bezprzewodowej i prezentowania raportów); Connected Analytics for Retail (oprogramowanie do korelowania obrazów napływających z kamer wideo funkcjonujących w sklepie, informacji z sieci Wi-Fi i istniejących w systemie danych operacyjnych. Sprzedawcy mogą wtedy np. śledzić efektywność modelu rozmieszczenia towarów i wykorzystywać strumienie wideo do określenia, przy których półkach sklepowych klienci spędzają najwięcej czasu); Connected Analytics for Contact Center (oprogramowanie umożliwiające analizę usług świadczonych przez firmowe centra obsługi i bieżącą prezentację rekomendacji;

Zobacz również:

  • Cisco likwiduje luki znajdujące się w systemie operacyjnym IOS XE
  • Arm wprowadza opartą na chmurze platformę IoT
  • Jak wybrać platformę IoT w chmurze

Kolejne narzędzia noszą nazwy: Connected Analytics for Service Providers (oprogramowanie udostępniające mechanizmy inteligencji opartej na analizie wzorców sieci, jej funkcji i danych dotyczących klientów); Connected Analytics for IT (oprogramowanie wykorzystujące mechanizmy BI, które umożliwiają dopasowanie funkcji systemów IT do wymagań biznesowych); Connected Analytics for Network Deployment (oprogramowanie udostępniające mechanizmy do analizy efektywności systemu sieciowego, prezentujące sposoby rozwiązania problemów związanych z rejestrowanymi zdarzeniami oraz pełną architekturę systemu); Connected Analytics for Mobility (oprogramowanie wykorzystujące funkcje lokalizacji urządzeń klienckich do analizy działania systemu Cisco Service Provider Wi-Fi); Connected Analytics for Collaboration (oprogramowanie mierzące wewnętrzny poziom wykorzystania aplikacji Cisco Collaboration do współpracy biznesowej).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200