Cisco pomoże Interpolowi zwalczać cyberprzestępczość

Cisco oraz Interpol (największa na świecie międzynarodowa organizacja policyjna) ogłosiły porozumienie o wymianie danych i technologii inteligentnego wykrywania zagrożeń. Jest to pierwszy krok w kierunku współpracy tych organizacji w zakresie przeciwdziałania cyberprzestępstwom.

Współpraca Cisco z IGCI (Interpol Global Complex for Innovation; mające swoją siedzibę w Singapurze, zarządzane przez Globalne Centrum Interpolu ds. cyberprzestępczości), ma na celu opracowanie skoordynowanych mechanizmów efektywnej wymiany danych. Ma to nie tylko umożliwić szybkie wykrywanie zagrożeń w skali globalnej, ale również przygotowanie podstaw dla potencjalnego rozszerzenia współpracy w zakresie szkoleń pracowników i wymiany wiedzy dotyczącej cyberprzestępczości.

Kompleksowy zestaw produktów bezpieczeństwa Cisco został tak zaprojektowany, by po wykryciu zagrożenia w jednym miejscu natychmiast zablokować jego dalsze rozprzestrzenianie się w systemie. Rozwiązania Cisco każdego dnia blokują 19,7 miliarda zagrożeń przy wykorzystaniu mechanizmów Collective Security Intelligence opracowanych przez Cisco Talos, oddział Cisco zajmujący się badaniami i rozwojem inteligentnych technologii bezpieczeństwa. To właśnie między innymi ten fakt spowodował, że Interpol zdecydował się na współpracę z Cisco.

Zobacz również:

  • Na rynku IT szykuje się kolejne mega przejęcie
  • Co to jest XSS? Wyjaśnienie na temat ataków typu cross-site scripting

Porozumienie zawarte między Cisco i Interpolem przyspieszy rozwój programów Talos mających na celu zarówno przeciwdziałanie tzw. „czystym cyberprzestępstwom”, jak i przestępstwom wykorzystującym technologie informatyczne, a w efekcie ułatwi wykrywanie cyberataków i identyfikację ich autorów przez wszystkie państwa należące do Interpolu.

Źródło: Cisco

Jak podaje opracowany przez Computerworld raport Top200, Cisco Systems Poland zajęło 23 miejsce na liście wymieniającej firmy IT, które uzyskały w 2016 roku największe przychody ze sprzedaży w Polsce swoich produktów i usług (z wynikiem 651 518 tys. zł).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200