Cisco podbiło stawkę. Akwizycja firmy Acacia dojdzie do skutku

Po kłopotach związanych z przejęciem przez Cisco firmy Acacia, której działania zmierzały do anulowania zawartej wcześniej przez obie strony umowy, Cisco podjęło wczoraj ważną decyzję, która prawdopodobnie spowoduje dojście akwizycji do skutku.

Cisco

Cisco zgodziło się ostatecznie zapłacić za firmę Acacia nie 2,6 mld USD, jak pierwotnie uzgodniono, ale o 1,9 mld USD więcej, czyli 4,5 mld USD. Jak nietrudno się domyśleć, Acacia tym razem nie robiła trudności i wyraziła zgodę na sfinalizowanie akwizycji na nowych zasadach. Uzgodniono też, że powinno to nastąpić bardzo szybko, do końca pierwszego kwartału tego roku.

Formalnie nowe warunki akwizycji muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez akcjonariuszy firmy Acacia, ale w opinii analityków jest to w tej sytuacji czysta formalność. Wiadomo już, że dyrektor wykonawczy Acacii (Raj Shanmugaraj) oraz wszyscy jej pracownicy wejdą w skład działu optycznego Cisco.

Zobacz również:

  • Chmura to przestrzeń innowacji
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • Cisco opuści rynek rosyjski
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200