Cisco otwiera w Polsce Security Operations Center

Firma Cisco otworzyła w Krakowie nowe Security Operations Center (SOC), wchodzące w skład funkcjonującego w tym mieście od prawie roku Cisco Global Services Center. Centrum świadczy szeroki zakres usług, od monitorowania i zarządzania po rozwiązania bezpieczeństwa, które mogą być dopasowywane do potrzeb klientów, takie jak np. Cisco Active Threat Analytics oraz Hosted Identity Services.

SOC świadczy usługi wsparcia technicznego i biznesowego dla klientów, partnerów oraz pracowników Cisco, obejmując zakresem działań takie obszary jak Consulting and Technical Services, Cloud and Managed Services, Global Business Services, finanse czy IT.

Security Operations Center pracuje w synergii z Network Operations Center (NOC), otwartym w styczniu 2015 roku i również zlokalizowanym w kampusie Cisco w Krakowie. Pisaliśmy o tym tutaj.

Zobacz również:

Cisco posiada obecnie na świecie trzy Security Operations Centers, zlokalizowane w strategicznych miejscach: Polsce, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Taka struktura pozwala Cisco na całodobowe dostarczanie usług związanych z bezpieczeństwem IT w modelu „follow the sun”, czyli niezależnie od tego, w jakiej strefie czasowej zlokalizowani są klienci.

Według Cisco 2015 Annual Security Report, 54 proc. ataków jest wykrywanych dopiero po kilku miesiącach, a nawet latach. Co więcej, nawet jeśli już są wykryte, kolejnych kilka tygodni może zająć ich powstrzymanie i naprawienie ich skutków. W tym czasie wrażliwe informacje klientów i ich własność intelektualna mogą zostać narażone na utratę. Usługi bezpieczeństwa świadczone przez Cisco są odpowiedzią na to wyzwanie.


TOP 200